Strona główna · Wskazówki dla jąkających · Autoterapia jąkania · Forum · Jak pomóc osobie jąkającej? · FAQ · Kontakt
Logowanie
> Nazwa Użytkownika

> Hasło

Zapamiętaj mnie
Zaloguj jako ukryty

Kluby J
Czat
Materiały archiwalne
Wiadomość
Aby móc czytać całe forum i brać czynny udział w dyskusji należy się zarejestrować, a następnie zalogować w serwisie.
Zobacz Temat
Demostenes.eu to największy w Polsce wortal poświęcony jąkaniu | Nasza społeczność | Grupy wsparcia
Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>
Autor Katowice
Parsi
Administrator

Dodane dnia 01-12-2009 13:32 #1
Katowicki Oddział PZJ

http://www.demost...page_id=22

Temat do dyspozycji uczestników Klubu "J" i osób zainteresowanych
Edytowane przez Parsi dnia 04-12-2009 23:44
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Katowice
Nagash
Użytkownik

Dodane dnia 22-04-2011 13:21 #2
Czy ktoś z forumowiczów uczęszcza na J w Katowicach?
Bo chętnie bym się wybrał.
Bash
Użytkownik

Dodane dnia 22-04-2011 14:08 #3
Ja się wybieram pierwszy raz. Spotkanie jest w czwartek, 28 maja.
pellegrino
Użytkownik

brak
Dodane dnia 22-04-2011 14:28 #4
tak, ja byłam dwa razy :)
a najbliższe spotkanie jest 28 kwietnia o 17:00. zapraszamy :)

ofelka87
Użytkownik

brak
Dodane dnia 23-04-2011 19:59 #5
Tak, zapraszamy;)
Nagash
Użytkownik

Dodane dnia 24-04-2011 10:07 #6
No proszę, nie wiedziałem że aż tylu Was jest.
Takie spotkania muszą być budujące. :)

Katowic za bardzo nie znam i nie chciałbym błądzić.
Zna ktoś jakąś dobrą drogę z Bytomia?
Edytowane przez Nagash dnia 25-04-2011 12:23
pellegrino
Użytkownik

brak
Dodane dnia 26-04-2011 08:57 #7
a przyjedziesz busem, tramwajem czy samochodem?

jeśli samochodem to niestety nie pomogę. z autobusu najlepiej kierować się w stronę rynku, następnie Warszawską, aż do kościoła Mariackiego, który będzie po prawej stronie przy niedużym skwerku z przystankiem tramwajowym. idziesz w stronę kościoła, mijasz główne drzwi, ukazują się budynki, w jednym z nich ze starymi drzwiami jest salka, w której mamy spotkania.

barthes
Użytkownik

brak
Dodane dnia 28-07-2011 14:11 #8
A teraz kiedy jest kolejne spotkanie - w wakacje też czy dopiero po?
Jedrek
Użytkownik

brak
Dodane dnia 13-08-2011 17:17 #9
Witam, planuje kolejny raz zacząć terapie, zastanawiam się głównie nad OTJ w Katowicach, czytałem dużo dobrych opinii o tym ośrodku, czy ktoś z Was się tam leczy lub leczył?jeśli tak, napiszcie jak to u was wyglądało.
Jedyną rzeczą która mnie niepokoi jeśli chodzi o ten ośrodek, to, to że podczas słuchania wywiadu z panem Mateuszem na stronie OTJ zauważyłem że ma on wciąż problemy z mową, czy ktoś z Was odsłuchiwał też ten wywiad? Zastanawiam czy nie będzie mieć to wpływu na skuteczność terapii.
neokid

brak
Dodane dnia 13-08-2011 18:00 #10
Drugi raz zadałeś pytanie w niewłaściwym wątku. Czy tak trudno odnaleźć temat http://demostenes.eu/forum/...read_id=42
ewerthon
Użytkownik

Dodane dnia 13-08-2011 19:19 #11
Jedrek napisał/a:

Jedyną rzeczą która mnie niepokoi jeśli chodzi o ten ośrodek, to, to że podczas słuchania wywiadu z panem Mateuszem na stronie OTJ zauważyłem że ma on wciąż problemy z mową, czy ktoś z Was odsłuchiwał też ten wywiad? Zastanawiam czy nie będzie mieć to wpływu na skuteczność terapii.

Tak jak napisałem Ci w pw, nie wiadomo jakim tempem mówi ten mężczyzna w tym momencie, ale podejrzewam, że można to sprawdzić np. poprzez rozmowę telefoniczną. A nawet jeśli będzie mówił wolniej, to tym lepiej dla Ciebie, bo łatwiej Ci się będzie wczuć w wolniejsze tempo, kiedy wszyscy dookoła będą go używać, także jeśli chodzi o to, to nie masz się czym martwić.

"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
1770011 http://www.youtube.com/user/daffer22 Wyślij Prywatną Wiadomość
neokid

brak
Dodane dnia 13-08-2011 19:55 #12
Jedrek napisał/a:
...to że podczas słuchania wywiadu z panem Mateuszem na stronie OTJ zauważyłem że ma on wciąż problemy z mową, czy ktoś z Was odsłuchiwał też ten wywiad?
Teraz odsłuchałem audycję i mówi dosyć dobrze jak na osobę, która w wieku 16 lat nie mogła właściwie funkcjonować, ale mówiąc, że pozbył się tego problemu, tj. wyleczył niestety skłamał. Wyraźnie wyczuwalne są bloki w jego mowie. Najczęściej na początkowych sylabach (np. stu--diami, o--soba, poojawia się itp.). Ale to, że na niego tak działa nie znaczy, że na Ciebie nie może zadziałać lepiej.
Edytowane przez neokid dnia 13-08-2011 19:59
Jedrek
Użytkownik

brak
Dodane dnia 14-08-2011 10:55 #13
Właśnie o te bloki mi chodziło, nie o wolniejszą mowę ewerthon. Chociaż mowa również powinna być już bardziej znormalizowana według mnie. Ktoś się jeszcze wypowie o tym jak to może rzutować na terapię?
ewerthon
Użytkownik

Dodane dnia 14-08-2011 12:28 #14
Musisz się przekonać jak ten Mateusz mówi teraz, tak jak napisałem wcześniej - nie wiadomo kiedy ten wywiad był przeprowadzony. Bloki da się wyeliminować dosyć szybko, jeśli ma się odpowiednie podejście.

"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
1770011 http://www.youtube.com/user/daffer22 Wyślij Prywatną Wiadomość
pellegrino
Użytkownik

brak
Dodane dnia 21-09-2011 10:42 #15
najbliższe spotkanie Klubu J odbędzie się tradycyjnie w ostatni czwartek miesiąca, czyli 29 września o 17:00. do zobaczenia ;)

Nagash
Użytkownik

Dodane dnia 26-09-2011 22:24 #16
Tylko co tu zrobić żeby o nim pamiętać? ^_^
neokid

brak
Dodane dnia 27-09-2011 00:08 #17
Nie wiem czy rzeczywiście pytasz jak ustawić przypomnienie, żeby nie zapomnieć, ale jeśli tak to możesz w kalendarzu google dodać wydarzenie (lub kilka), które przy okazji wyśle Ci smsa z przypomnieniem.
undying
Użytkownik

brak
Dodane dnia 16-11-2011 20:47 #18
Kiedy kolejne spotkanie w Katowicach ? Może bym się wybrał. Czego mogę się spodziewać ? ;)
ofelka87
Użytkownik

brak
Dodane dnia 19-11-2011 12:17 #19
Kolejne spotkanie 24.11.2011. o 17:00. Na spotkaniach rozmawiamy o terapii, nowych jej metodach, o naszych postępach i problemach w walce z jąkaniem. Rozmawiamy też na luźniejsze tematy. Zapraszamy serdecznie;)
undying
Użytkownik

brak
Dodane dnia 23-11-2011 14:52 #20
W takim razie do zobaczenia :)
Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>
Skocz do Forum: