Strona główna · Forum · Wskazówki dla jąkających · Autoterapia jąkania · Jak pomóc osobie jąkającej? · FAQ
Logowanie
> Nazwa Użytkownika

> Hasło

Zapamiętaj mnie
Zaloguj jako ukrytyRejestracja
Zapomniane hasło?
Kluby J
Czat
Materiały archiwalne
Wiadomość
Aby móc czytać całe forum i brać czynny udział w dyskusji należy się zarejestrować, a następnie zalogować w serwisie.
Zobacz Temat
Demostenes.eu to największy w Polsce wortal poświęcony jąkaniu | Ważne treści | Wzajemna pomoc
Autor Propozycja udziału w badaniach naukowych dla osób dwujęzycznych
virino
Użytkownik

brak
Dodane dnia 19-08-2017 12:53 #1
Poniżej zamieszczam prośbę o uczestnictwo w badaniach dla jąkających osób dwujęzycznych. Wystarczy znać angielski na poziomie średniozaawansowanym.
Badania przeprowadza pani Aleksandra Krawczyk, Amerykanka polskiego pochodzenia. Jej promotorką jest prof. Martine Vanryckeghem, która 2016 r. na konferencji w Katowicach-wygłosiła bardzo ciekawy wykład. Można ją też zobaczyć na filmie pokonferencyjnym (11:05) https://www.youtube.com/wat...EuudqBnkfk . Jej sposób rozumienia jąkania i pracy z osobami jąkającymi powoduje, że jestem pewna, że pod jej kierunkiem może powstać znakomita praca naukowa.
Chodzi nie tylko o pomoc pani Oli-magistrantce, ale o rozwój nauki o jąkaniu i o wkład, jaki mogą w to włożyć osoby jąkające. Przecież to one są podmiotem badań, bez nich by ich nie było! Myślę, że wszyscy-i osoby jąkające i ich bliscy- mielibyśmy się znacznie gorzej, gdyby pozostawiono nas samych sobie i gdyby naukowcy, a opierając się na ich opracowaniach praktycy, przestali się zajmować problemem jąkania. Gdyby świat przestał interesować się jąkaniem, gdyby o nim nic nie wiedziano... Byłoby nam znacznie trudniej po prostu żyć. Nieprzypadkowo umieszczam ten post w dziale Wzajemna pomoc. My im, a oni nam:) Biorąc udział w badaniach można mieć osobisty wpływ na rozwój nauki i na swoje życie z jąkaniem. Dlatego serdecznie zachęcam do udziału w badaniach:)


Apel pani Aleksandry:
Prośba do bilingwalnych osób jąkających się o pomoc w badaniach naukowych!
Badania będą prowadzone przez Aleksandrę Krawczyk (studentkę Uniwersytetu Centralnej Florydy, UCF) w ramach pracy magisterskiej pod kierownictwem profesor Martine Vanryckeghem, Ph.D., CCC-SLP. Przedmiotem tych badań będzie porównanie płynności mowy wśród osób jąkających się, które posługują się językiem polskim i angielskim.
Osoby, które chciałby wziąć udział w tym projekcie naukowym powinny: 1). mieć ukończone lat 18; 2). ich językiem ojczystym jest język polski; 3). powinny prezentować średniozaawansowany poziom umiejętności w zakresie czytania i wypowiadania się w języku angielskim.
Badania będą przeprowadzone metodą r0;onliner1; w uzgodnionym wcześniej czasie. Wszyscy zainteresowani proszeni są o kontakt z Aleksandrą Krawczyk pod adresem mailowym: akrawczy@knights.ucf.edu
Edytowane przez virino dnia 19-08-2017 12:56
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum: