Strona główna · Wskazówki dla jąkających · Autoterapia jąkania · Forum · Jak pomóc osobie jąkającej? · FAQ · Kontakt
Logowanie
> Nazwa Użytkownika

> Hasło

Zapamiętaj mnie
Zaloguj jako ukryty

Kluby J
Czat
Materiały archiwalne
Wiadomość
Aby móc czytać całe forum i brać czynny udział w dyskusji należy się zarejestrować, a następnie zalogować w serwisie.
Zobacz Temat
Demostenes.eu to największy w Polsce wortal poświęcony jąkaniu | Ważne treści | Ośrodki terapeutyczne / logopedzi
Strona 1 z 9 1 2 3 4 > >>
Autor Centrum Terapii Jąkania "Nowamowa"
Parsi
Administrator

Dodane dnia 01-12-2009 19:53 #1
Komentarze do terapii prowadzonej przez CTJ "Nowamowa".
Jeżeli ktoś przebył zapraszam do wypowiadania się.

Opis terapii:

Kurs podstawowy

To baza terapii.
Zajęcia odbywają się w małych grupach; 6 godzin przez 8 dni roboczych.

Nauka odbywa się w kilku kierunkach:
Pierwszy dzień kursu to pożegnanie dotychczasowej mowy - przejście w kontrolowane milczenie, uczeń mówi tylko pod okiem trenera, po 6 dniach samodzielnie

Eliminacja zacięć w mowie poprzez jej synchronizację z ruchami palców wiodącej dłoni wskaźnik intonacji.
Zmiana przyzwyczajenia do jąkania oraz ćwiczenie spokoju podczas aktu mowy.

Automatyzacja nowej umiejętności mówienia, utrwalenie jej w warunkach prawdziwego dialogu poprzez system treningów.

Po ukończeniu stopnia podstawowego kursanci są w stanie mówić bez jąkania się w każdej sytuacji,
niemniej ich mowa jest wolniejsza i towarzyszą jej ruchy palców.
Potrzeba tu czasu nie tyle na eliminację przerw, co na utrwalenie nowej umiejętności.
Organizowane są wykłady doradców zawodowych.
Propozycje pracy z udziałem nowej mowy, także spotkania z księdzem.

Mikrokursy

Spotkania mikrokursy odbywają się z reguły raz w miesiącu.
Trwają 2-3 dni robocze po 5 godzin dziennie.
Ogółem niezbędne jest zaliczenie 7 mikrokursów.
Podczas spotkań mikrokusrów tempo mowy jest stopniowo normalizowane, zaś ruchy dłoni i palców minimalizowane.
Szczególną uwagę zwraca się tu na intonację.
W tym samym czasie pracuje się nad poczuciem własnej wartości pacjenta, co pomoże mu wejść w kontakt z otaczającym środowiskiem.
Z zasady na równi z defektem mowy eliminuje się również skłonności neurotyczne (lękowe) jąkającego.
Praca i wsparcie indywidualne nie są limitowane zależą od indywidualnych potrzeb i trwają aż do osiągnięcia pożądanych rezultatów.
Wystąpienia publiczne są niezbędne podczas stopnia podstawowego i później co najmniej 1 raz w miesiącu.
Edytowane przez Parsi dnia 08-01-2010 22:23
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Centrum Terapii Jąkania "Nowamowa"
Fenixs88
Użytkownik

Dodane dnia 01-12-2009 20:54 #2
Witam , ja przeszedłem terapie w Mikolowie w tym roku skończyłem dokładnie w czerwcu. Z wyniku i przebiegu terapii jestem bardzo zadowolony. Po pierwsze w pierwszy dzień zauważyłem już , że ludziom pracującym tam bardzo zależy na poprawie naszej mowy nie robią to tylko dla tego bo mają z tego ogromnie profity no ale niestety nie ma nic za darmo. Ale robią to dla nas ludzi , żeby wyrwać nas z jąkania. 4 z 5 pracowników ośrodka przeszło terapie 2 osoby w Moskwie a 2 w CTJ i po nich już widać efekt działania nowej mowy. Po 2 podobało mi sie ogromnie , że chodziliśmy na tzw pytania na miasto a dokładnie po Mikołowie a z nami chodzili terapeuci i kontrolowali naszą mowę pokazywali jak mamy zaczynać jak zrobić żeby było jeszcze lepiej doskonalili naszą mowę na okrągło. Nie , że tylko kilka h pracy w ośrodku i do widzenia tylko jak było trzeba zostawali z nami dłużej przesłuchiwali nasze nagrania na dyktafonach i dawali cenne wskazówki. Po 3 organizowane tam wystąpienia publiczne w szkołach , domach pomocy społecznie , przedszkolach itd. To jest dla mnie też super inicjatywa ośrodka , że daje nam pacjentom wykazać się nie tylko przed samym sobą w ośrodku ale daje też możliwość przezwyciężenia wstydu stresu przed innymi ludźmi nie mających nic wspólnego z terapia no i oczywiście z jąkaniem. Po 4 każdy nowy etap jest dokładnie z każdym przedyskutowany i wytłumaczony indywidualnie jeżeli zachodzi taka potrzeba. I na sam koniec kontrola naszej mowy w domu. Na początku terapii zaopatrujemy się w dyktafony które są nie tylko potrzebne tam w Mikołowie ale także w domu. W naszym rodzinnym mieście chodzimy jeżeli idziemy na zakupy nagrywamy rozmowę jak kupujemy coś tam i można to wysłać na serwer i jest kontrola ciągła naszej mowy żeby czasem jakiś element nie przepadł.
Teraz lekka zmiana tematu i napiszę trochę o tych reakcjach ludzi o których wspomniał przedmówca , fakt faktem są to czasem bardzo dziwne reakcje ludzi , czasem śmiech , czasem zdziwienia czasem dziwne pytania. Ale czasem też na całe szczęście trafiają się pozytywne reakcje i zapytania dlaczego tak mówimy a jeżeli już się zagłębi ktoś w temacie ile to sie leczy itd.. I ludzie życzą powodzenia w terapii itd. Tylko w założeniach terapii na samym początku jest opcja żeby przełamać wstyd i strach i najlepiej żeby to już zostało przełamane przez te 8 dni tego etapu pierwszego. Bo z każdym kolejnym etapem dniem jest coraz gorzej aż tak pozostaje do końca terapii.

No to chyba tyle na ten temat. Jeżeli coś mi jeszcze przyjdzie do głowy to dopiszę w temacie. Pozdrawiam

A już widzę , że czegoś zapomniałem :

Na prawdę warto stosować się do zaleceń terapeutów Oni na prawdę wiedzą jak nam pomóc czasami jest tak , że myślimy , że sami lepiej wiemy jak zrobić żeby było lepiej nam mówić może fakt i trafi się ktoś kto ma racje , ale w większości przypadków to właśnie terapeuci wiedzą jak nam pomóc bo sami na własnej skórze przeżyli tą terapie mieli swoje gorsze i lepsze chwile. Ale dali rade przezwyciężyli jąkanie.
ewerthon
Użytkownik

Dodane dnia 11-12-2009 14:38 #3
Moj kolega z terapii Szymon ( którego z tej strony pozdrawiam, być może zarejestruje się tutaj niedlugo :D!), kiedy wracalismy samochodem z ostatniego mikrokursu nazwał Mikołów "Miastem Jąkałów":lol:
Taką mi oto definicje przedstawił " Jest to miasto w którym jąkały z całej Polski mają swoje miejsce na ziemi" Śmiałem się chyba potem z 10 minut :D
Mikołów jest o tyle specyficznym miastem, że tam znajduje się najbardziej znane Centrum w Polsce. Wielu ludzi ktorych spotkasz na ulicy czy w sklepach, nie bedzie sie z Ciebie smialo jak zaczniesz mowic, bo oni zwyczajnie wiedza ze moga pomoc. Ja najbardziej lubilem chodzic do sklepu z kapeluszami, gdzie sprzedawal taki starszy mily Pan :D, on zawsze wysluchal i zadal kolejne pytania, zawsze mial czas. Szkoda, że takich ludzi nie ma wiecej.
Edytowane przez ewerthon dnia 11-12-2009 14:38
1770011 http://www.youtube.com/user/daffer22 Wyślij Prywatną Wiadomość
browar
Użytkownik

brak
Dodane dnia 06-01-2010 12:55 #4
Witam. Jaki jest koszt takiej "terapii" ?

PS. czy mógłby ktoś podać jakiś namiary na te nową mowę ?

pozdrawiam
ewerthon
Użytkownik

Dodane dnia 06-01-2010 13:24 #5
Sama terapie kosztuje okolo 9 tys. złotych. Ale przecież tam też trzeba jakoś żyć. Bo oni nie płacą za wynajem pokoi, ani jedzenie. Wszystko musisz tam organizować za swoje pieniądze. Ale ja nie żałuje, że poszedłem, choć zapłaciłem mniej. A strone terapii znajdziesz przez google, wpisz "Nowa Mowa" i już.
ania0416
Użytkownik

brak
Dodane dnia 12-01-2010 11:31 #6
Witam o Centru Nowej Mowy mogę tylko tyle powiedzieć że właściele tego ośrodka liczą tylko kasę a jak coś układa się nie tak jak trzeba uczestnik ich terapii zostaję sam ze swoim problemem i jak by było mało tego wszystkiego to on jest obrażany przez nich w sposób tak dyplomatyczny bo nie powiem i tak skretnie ukrywany żeby nikt nie słyszała że P. Dawid lub Heniek mógł się zachować. Osoby mocne psychicznie nie pozwalające na manipulację sobą są karanę i w efekcie czego samę odchodzą z grupy. Ja osobiscie nikomu nie polecam
Ewelina
Użytkownik

Dodane dnia 12-01-2010 13:35 #7
no to żeś napisała :/ to teraz ludzie będą mieć mieszane myśli :|
Masti
Użytkownik

Dodane dnia 12-01-2010 14:05 #8
Ewelina napisał/a:
no to żeś napisała :/ to teraz ludzie będą mieć mieszane myśli :|

Powiedziałem o tym kursie moim rodzicom. Powiedzieli oni, że może i to działa ale zdecydowanie te osoby bogacą się na czyimś nieszczęściu i że ten kurs może być dobrą ściemą. Jak osoby jąkające się będą mocno zdeterminowane to nawet podejmą się ostatniej nadzei, więc nie wiem czy ta opinia mocno im zaszkodzi.

"Jeśli coś kochasz to ta miłość Ci się odwdzięczy"
4344430 Wyślij Prywatną Wiadomość
ania0416
Użytkownik

brak
Dodane dnia 12-01-2010 14:06 #9
Napisałam co myślę o tym ośrodku czyż nie po to są te strony:)
pawel23
Użytkownik

Dodane dnia 12-01-2010 14:11 #10
Co słyszałem to ta terapia kosztuje coś koło 10.000 tys. zł. Czyli niezły dochód ma ośrodek. Ich wysiłek ni ich koszty poniesione są nie adekwatne do ceny.
17018996 Wyślij Prywatną Wiadomość
ania0416
Użytkownik

brak
Dodane dnia 12-01-2010 14:17 #11
Masz absolutną rację tylko ja zrezygnowałam już jak zobaczyłam co tam się dzieje straciłam 4500,00 zł. plus dojazdy i cała reszta, ale i tak sie nie podaje:)
pawel23
Użytkownik

Dodane dnia 12-01-2010 14:26 #12
Nie polecałbym też pani Galewskiej. Czytałem wypowiedzi osób na forum www.jakanie.pl. Ona jest niekompetentna. Studiował polonistykę. Na zajęciach z logopedii zainteresowała się jąkaniem, podczas wykładu Arutynian. Zrobiła jakiś kurs i zarabia kasę. Spotkania przypominają bardziej spotkania anonimowych alkoholików. Promowana głównie przez Radio Maryja. Mikołów promowany przez telewizję, często wysepują Henryk Czich (kolejny kompetentny człowiek były wokalista grupy universe) i Dawid Przybyszewski (były jąkający). Tak więc wolę zafundować sobie samemu taką terapię. (opracować sobie samemu).
17018996 Wyślij Prywatną Wiadomość
Ewelina
Użytkownik

Dodane dnia 12-01-2010 15:22 #13
tak, z 10 tysięcy z tego co czytałam. cena szokuje. Jeśli miałabym się podjąć terapii to u Pana Krzysztofa z wczorajszego czatu, tam jest taniej, a kto wie - może skutecznie.
ewerthon
Użytkownik

Dodane dnia 12-01-2010 17:33 #14
ania0416 napisał/a:
Witam o Centru Nowej Mowy mogę tylko tyle powiedzieć że właściele tego ośrodka liczą tylko kasę a jak coś układa się nie tak jak trzeba uczestnik ich terapii zostaję sam ze swoim problemem i jak by było mało tego wszystkiego to on jest obrażany przez nich w sposób tak dyplomatyczny bo nie powiem i tak skretnie ukrywany żeby nikt nie słyszała że P. Dawid lub Heniek mógł się zachować. Osoby mocne psychicznie nie pozwalające na manipulację sobą są karanę i w efekcie czego samę odchodzą z grupy. Ja osobiscie nikomu nie polecam

Odpowiedz mi tylko na 2 pytania:
1. Stosowałaś się do wszystkich zaleceń na terapii? (oni po kursie zerowym dawali taki spis ćwiczeń na kazdy dzien)
2. Dali Ci słowo, że terapia zakończy się 100% sukcesem?
Fenixs88
Użytkownik

Dodane dnia 12-01-2010 18:46 #15
Terapia wcześniej kosztowała 8 teraz trochę zdrożała. Jeżeli stosuje się do wszystkich zaleceń terapeutów i postępuje się zgodnie z tym co przedstawia nam terapia jest sukces. Jest wiele przykładów skończonej terapii sukcesem u mnie z terapii jest np. 10 osób które skończyły razem ze mną. Plus np. świetny terapeuta Krzysztof , czy np. Bolo itd.. przykładów można podawać wiele. Są różne przypadki jednym wychodzi , drugim nie zależy kto jak do tego podchodzi. Kasa kasą , ale ja polecam ten ośrodek bo sam go skończyłem i pozbyłem się jąkania. Ale także polecam ośrodek Katowicki , bo min. terapeutą w nim jest teraz Krzysiek który jest w tym co robi zawodowcem. Pozdrawiam

Ile krwi jesteś w stanie przelać, by ratować swoje życie?
ania0416
Użytkownik

brak
Dodane dnia 13-01-2010 08:58 #16
Stosowałam wszystkie zalecenia i było wszystko dobrze byłam chwalona poprostu sielanka do momentu pierwszego bloku póżniej poczułam się jak bym była nie w tym się świecie co poprzednio. Terapia działa ja tego nie neguję gdyby tak było nie przeszła bym do Katowic do Krzysia teraz to ja widzę różnicę.
ewerthon
Użytkownik

Dodane dnia 13-01-2010 11:27 #17
Mimo wszystko przesadziłaś troche w swojej pierwszej wypowiedzi. Na temat Pana Dawida nie chce się wypowiadać, ale co Ci takiego zrobił Pan Heniek? Moim zdaniem on ma dobre podejscie do ludzi, ja rzeczywiscie jestem troche slabszy psychicznie i tez mialem problemy, ale akurat z Panem Heńkiem zadnych. Tak samo jak kazdy z mojej grupy. To spoko gość.
katarzyna
Użytkownik

brak
Dodane dnia 13-01-2010 16:06 #18
a ja byłam zadowolona z tego ośrodka :) najpierw zaczęłam terapię w maju 2007, później przerwałam (ale nie o tym się rozpiszę), kontynuowałam od stycznia 2009. Co moge powiedzieć o ośrodku? Fantastyczna atmosfera :) widać, że terapeutom na prawdę zależało na swojej pracy.

Ale teraz wysyłałabym nowych pacjentów do Katowic- ze względu na terapeutę ;))

ania0416
Użytkownik

brak
Dodane dnia 13-01-2010 18:28 #19
Myślałam że ta strona właśnie do tego służy każdy z nas ma własne zdanie które ma prawo wyrazić wiem że nie którym z was się to nie podoba ale cóż tak jestem uważam też ze najlepszym terapeutom był tam Krzysiu i Karolina a co Pana Heńka to też mam wiele uwag nie na leże do ludzi którzy pozwolą sobie na obrażanie mnie, ponieważ nawet z jąkaniem nigdy nikomu na to nie pozwalałam a tym bardziej pseudo terapeucie Heńkowi czy Dawidowi i to odpłatnie :)
ewerthon
Użytkownik

Dodane dnia 13-01-2010 18:34 #20
Nie zabraniam Ci wyrażać własnego zdania, ale znam dużo ludzi którzy przechodzili terapie i o Panu Heńku złego słowa nie słyszałem ani razu, więc się dziwię. Forum jest otwarte możesz pisać co zechcesz.
Słyszałem, że jedna dziewczyna z terapii sierpniowej bardzo narzekała na ośrodek, ale już nie wnikam czy to Ty.
Strona 1 z 9 1 2 3 4 > >>
Skocz do Forum: