Strona główna · Wskazówki dla jąkających · Autoterapia jąkania · Forum · Jak pomóc osobie jąkającej? · FAQ · Kontakt
Logowanie
> Nazwa Użytkownika

> Hasło

Zapamiętaj mnie
Zaloguj jako ukryty

Kluby J
Czat
Materiały archiwalne
Wiadomość
Aby móc czytać całe forum i brać czynny udział w dyskusji należy się zarejestrować, a następnie zalogować w serwisie.
Zobacz Temat
Demostenes.eu to największy w Polsce wortal poświęcony jąkaniu | Ważne treści | Ośrodki terapeutyczne / logopedzi
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Autor SCTJ - Psychofizjologiczna Terapia Jąkania dr. Chęćka
Parsi
Administrator

Dodane dnia 12-12-2009 13:01 #1
Dr Chęciek robi najpierw wstępną analizę, na spotkanie trzeba przyjść z kimś z rodziców lub z osobą z którą się mieszka. To podstawa, ponieważ osoba towarzysząca musi znać zalecenia i także pomagać w wolnej mowie.
Po pierwszych spotkaniach indywidualnych dostałem ćwiczenia (oddechowe, na poprawne wymawianie słów itp) , następnie odbywały się zajęcia w grupie kilkuosobowej. Czytaliśmy na głos, odgrywaliśmy scenki i chodziliśmy z doktorem w różne miejsca aby uczyć się odwagi w kontaktach z innymi. Zadawaliśmy pytania wcześniej wyuczoną metodą.
Dodatkowo doktor prowadzi turnusy w lecie w Wiśle, lecz ja w nich nie uczestniczyłem.

Tu Ci Kuba odpiszę ws. dr Chęćka, miałem przyjemność uczestniczyć w spotkaniach z tym logopedą, całkowicie za darmo - pod NFZ.
Moja opinia o nim jest bardzo pozytywna, pomógł mi z odwagą, czyli z tym czego najbardziej mi brakowało. Teraz już nie boję się odezwać.
Tak jak napisałem powyżej, doktor prowadzi turnusy, właśnie tydzień temu zakończył się turnus zimowy:
wejdź .
Najlepiej napisz do doktora. Pozdrawiam
Edytowane przez temp dnia 26-05-2012 19:26
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: dr M.Chęciek
Kuba
Użytkownik

brak
Dodane dnia 14-12-2009 21:04 #2
Ostatnio dzwoniliśmy do doktora Chęćka (dobrze odmieniłem?) i trzeba przyznać, ze ceny ma niebanalne. Za 4godzinne spotkanie 400zl (co jeszcze idzie przeboleć), ale za 2osobowy turnus 4500ZL!
Parsi
Administrator

Dodane dnia 14-12-2009 22:37 #3
Nigdy nie wiedziałem jak się odmienia nazwisko pana Chęćka/Chęciaka :)
To i tak taniej niż Nowamowa, choć oczywiście ceny niemałe..
Ja miałem to szczęście że pan dr jest z mojego miasta i szło pod NFZ się zgłosić.
Kuba
Użytkownik

brak
Dodane dnia 15-12-2009 14:31 #4
A znasz ceny z tych od Nowejmowy?
Parsi
Administrator

Dodane dnia 15-12-2009 14:37 #5
Nie znam dokładnie, popytaj tutaj: link , odpowiedzą Ci osoby które są lub były na terapii w tym ośrodku.
tju-tju
Użytkownik

brak
Dodane dnia 19-12-2009 15:59 #6
byłam na turnusie u Chęćka.przyjemnie, rzeczowo, logopedzi tez pocieszni. nauczylam sie kilku przydatnych technik, fajnych ludzi poznalam:) ale zabraklo mi samozaparcia i motywacji zeby cwiczyc poturnusowo i jakos sie wszystko rozpelzlo po trawie.
takze przede wszystkim sily wam zycze!
ps. polecam przydomek Oz , a dalej bedzie jak po margarynie.
5422593 Wyślij Prywatną Wiadomość
ofelka87
Użytkownik

brak
Dodane dnia 31-12-2009 14:28 #7
Jak sie dowiadywałam tegoroczny turnus u dr Chęćka wynosił 2.900 od osoby. Mam pytanko do Kuby - 4,500 to koszt uczestnika+ os. towarzyszącej, czy 2 osoby jąkajace się?Wybieram się do dra Chęćka w styczniu.
Kuba
Użytkownik

brak
Dodane dnia 31-12-2009 17:00 #8
ofelka87 --> z tego co wiem ta cena tyczyła się mnie (jako osoby jąkającej) + jednej osoby towarzyszącej.
tyrcz
Użytkownik

Dodane dnia 31-01-2010 13:54 #9
macie jeszcze jakies info na temat tej terapi, ktos przechodzil?

grubo sie zastanawiam nad terapia w sierpniu br koszt 3,2tys plus pierwsze spotkanie 400 i moze jeszcze z 2-3 az do sierpnia, po 150zl kazde bodajze

Alex
Użytkownik

brak
Dodane dnia 19-03-2010 18:34 #10
Czy kazdy kto jedzie do Dr. Checka na turnus musi koniecznie tam byc z osoba towarzyszaca?Metota Doktora chyba nie opiera sie na Aruthunian?
Parsi
Administrator

Dodane dnia 19-03-2010 18:48 #11
Nie trzeba z osobą tow. o ile pamiętam, ale wtedy cena jednostkowa jest większa. Metodę ma autorską, aczkolwiek bazującą na ruchach dodatkowych i spowolnionej mowie. Najlepiej zapytaj u źródła ;)
tyrcz
Użytkownik

Dodane dnia 19-03-2010 19:45 #12
zle mowisz, jak jedziesz z osoba towarzyszacza to placisz nie mniej, tylko wiecej ;)

poza tym dr zaleca zeby na turnusie byla osoba towarzyszaca dla osoby do 18go roku zycia

koszt w porowaniu do aurtunian jest duzo tanszy

Parsi
Administrator

Dodane dnia 19-03-2010 20:02 #13
Tyrcz ale chodzi mi o cenę jednostkową ( za 1 osobę ), za dwie osoby ogólnie jest więcej niż za jedną, ale jak pamiętam wychodzi mniej "na głowe" gdy jedzie się z kimś. Chyba że teraz jest inaczej..
tyrcz
Użytkownik

Dodane dnia 19-03-2010 20:38 #14
no tak, w tym przypadku wychodzi taniej ;) jezeli mowisz o cenie za lepka
dfrm
Użytkownik

brak
Dodane dnia 03-09-2010 19:22 #15
Przeszłem terapie u Dr Chęćka, pragnę tylko zaznaczyć, że w cene wliczone jest wyżywienie 3 posiłki dziennie (jedzenie kolonijne) i nocleg w osrodku wypoczynkowym. Metoda jest ok, do kazdego terapeuci podchodza indywidualnie, a o efektach napisze pozniej, na razie jestem troche po terapii i jest ok, ale to za wczesnie na oceny.
Nagash
Użytkownik

Dodane dnia 01-12-2010 11:26 #16
dfrm, możesz już coś więcej powiedzieć? Jestem ciekawy jak Ci idzie.
kasia87
Użytkownik

brak
Dodane dnia 09-12-2010 10:57 #17
Niedługo moze będę miała czas aby przeczytać jedną z książek Chęćka. Jestem zaciekawiona...

"Ty i ja to trójkąty o czterech bokach"

PP
dfrm
Użytkownik

brak
Dodane dnia 07-09-2011 14:01 #18
Jestem rok po terapii u Dr Chęćka więc mogę już napisać co nieco na temat efektów. A więc:
1. Jąkam się niestety dalej, chociaż w mowie w ojczystym języku jest ewidentna poprawa i jak dla mnie najważniejsze nie boję się gadać przez telefon, a było to dla mnie koszmarem.
2. Z językami obcymi jak miałem tak mam problem, nie potrafię wcielić zaleceń terapii do mowy w języku obcym (najbardziej tego żałuje:/)
3. Trochę opuściłem się w ćwiczeniach, ale jednak przynajmniej raz w tygodniu czytam i rozmawiam przez skype z drugą osobą co się jąka.
4. Sądzę, że najlepiej wybrać taką terapię, która kosztuje najmniej, ponieważ efekty większości są podobne.
5. Ogólnie jestem zadowolony, że tam byłem, szczególnie z powodu tego telefonu.
Kuba
Użytkownik

brak
Dodane dnia 07-09-2011 20:10 #19
dfrm -->

Na wstępie napiszę, że nigdy nie mogłem pojąć dlaczego u większości jąkał jest tak, że jąkanie ustępuje w jakimś innym języku albo też nasila się... Ale cóż, jąkanie samo w sobie jest bardzo dziwne. ;)

Co do ćwiczeń - myślisz, że taki czytanie, podejrzewam, że kilkunastominutowe coś da? Tym bardziej, że jak sam pisałeś jąkanie TROCHĘ odpuściło? Nie wydaje mi się, ale rób co chcesz - nikogo do niczego nie namawiam, może po prostu ćwiczenia dają ci komfort psychiczny albo faktycznie pomagają w nie-jąkaniu (w co nie chce mi się wierzyć).

Czemu chcesz jechać po kosztach i myślisz, że żadna z terapii dostępnych w Polsce nie prowadzi do całkowitego wyleczenia? Owszem, nie mówię tutaj o tych z np. Mikołowa, ale przykładowo u Pani Dziekan-Standowicz w przypadku sumiennego wykonywania ćwiczeń oraz stosowania zasad co do dobrej mowy da się całkowicie z tego wyleczyć... Do tego jest to jedna z tańszych, jeśli nie najtańsza, terapia w naszym kraju.
Aha, gdzieś przeczytałem lub usłyszałem, że dr Chęciek zaznaczył, że żaden jąkała który pojawił się u niego nie wyleczył się do końca z jąkania - może po prostu źle trafiłeś?
dfrm
Użytkownik

brak
Dodane dnia 07-09-2011 21:01 #20
Nie sądzę, że nie ma takiej terapii, ale uważam, że każdy powie, że jak się wykonuje ćwiczenia to będzie super. Sęk w tym, że mało kto wykonuje te ćwiczenia do końca. I tu każdy terapeuta powie: mówiłem żeby ćwiczyć (w domyśle to twoja wina). Ps sądzę, że przy wykonywaniu 100% ćwiczeń dr Chęćka jąkanie da się wyeliminować, przynajmniej w języku ojczystym. Sam doszedłem do naprawdę zadowalającego poziomu, tylko jestem już trochę starszy 25 lat i tu nie ma tak łatwo z trwałymi efektami. Ale jak po nowej mowie nie potrafiłem wypowiedzieć słowa, to tą terapię uważam za sukces. I naprawdę sądzę, że nie warto dawać dużej kasy za terapie, bo żadna nie gwarantuje w 100% wyleczenia z jąkania, może ktoś taki jest? Ale wątpię by miał więcej niż 20 lat.
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Skocz do Forum: