Strona główna · Wskazówki dla jąkających · Autoterapia jąkania · Forum · Jak pomóc osobie jąkającej? · FAQ · Kontakt
Logowanie
> Nazwa Użytkownika

> Hasło

Zapamiętaj mnie
Zaloguj jako ukryty

Kluby J
Czat
Materiały archiwalne
Wiadomość
Aby móc czytać całe forum i brać czynny udział w dyskusji należy się zarejestrować, a następnie zalogować w serwisie.
Zobacz Temat
Demostenes.eu to największy w Polsce wortal poświęcony jąkaniu | Ważne treści | Jąkanie ogólnie
Autor Ankieta skierowana do osób jąkających się
juliarozicka
Użytkownik

brak
Dodane dnia 25-09-2017 20:53 #1
Hej!
Jestem studentką logopedii i piszę pracę magisterską na temat samooceny jąkających się w kontekście własnego jąkania. Jako narzędzie badawcze posłuży mi ankieta skierowana do młodych dorosłych zmagających się z jąkaniem. Jeśli masz od 18 do 30 lat proszę Cię o wypełnienie anonimowej ankiety, co zajmuje ok 5 minut.

Dziękuję i łączę pozdrowienia
Julia Rozicka

https://docs.google.com/for...#responses
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ankieta skierowana do osób jąkających się
Michu1
Użytkownik

brak
Dodane dnia 26-09-2017 08:44 #2
Witaj. :)
Próbowałem wypełnić tą ankietę, ale moim zdaniem ona nie spełnia kryterium naukowości, wobec tego nie będzie rzetelna. Po pierwsze jak się tworzy skale szacunkowe to liczba musi być nie parzysta np.: 0 - 10 albo 1 - 11 gdyż zawsze musi być możliwość zaznaczenia odpowiedzi neutralnej.
Jeżeli chodzi o pytanie dotyczące skutków terapii jąkania, brakuje możliwości zaznaczenia o trwałej poprawie mowy. Ja sam należę do osób które w od dłuższego czasu mowę utrzymują na dobrym poziomie i znam osoby, które trwale pozbyły się jąkania a nawet są logopedami.
Proponuję aby ten kwestionariusz poprawić, i wtedy bardzo chętnie go wypełnię i odeślę.
Pozdrawiam :)
Michał Kret
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum: