Strona główna · Wskazówki dla jąkających · Autoterapia jąkania · Forum · Jak pomóc osobie jąkającej? · FAQ · Kontakt
Logowanie
> Nazwa Użytkownika

> Hasło

Zapamiętaj mnie
Zaloguj jako ukryty

Kluby J
Czat
Materiały archiwalne
Wiadomość
Aby móc czytać całe forum i brać czynny udział w dyskusji należy się zarejestrować, a następnie zalogować w serwisie.
Zobacz Temat
Demostenes.eu to największy w Polsce wortal poświęcony jąkaniu | Ważne treści | Jąkanie ogólnie
Strona 1 z 11 1 2 3 4 > >>
Autor Gdyby nie jąkanie, to...?
kasia87
Użytkownik

brak
Dodane dnia 17-01-2010 09:30 #1
Gdyby nie jąkanie, to.... no własnie co?
czy byłbyś/byłabyś innym człowiekiem? zdawałbyś do innej szkoły, wybrałabys inny kierunek studiow? miałabyś innego partnera?

"Ty i ja to trójkąty o czterech bokach"

PP
Edytowane przez temp dnia 23-12-2015 23:20
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Gdyby nie jąkanie, to..... ?
Masti
Użytkownik

Dodane dnia 17-01-2010 11:32 #2
Gdyby nie jąkanie to raczej bym był zupełnie innym człowiekiem. Poszedłbym raczej do gorszej szkoły, pewnie miałbym więcej partnerek, więcej czasu przebywałbym na osiedlu i nie grałbym na gitarze.

"Jeśli coś kochasz to ta miłość Ci się odwdzięczy"
4344430 Wyślij Prywatną Wiadomość
ewerthon
Użytkownik

Dodane dnia 17-01-2010 15:13 #3
Gdyby nie jąkanie, poszedłbym na interesujące mnie studia, niestety, na nich świetna mowa to podstawa. Gdyby nie jąkanie miałbym więcej znajomych, poznawałbym ciekawych ludzi. Jąkanie zmieniło moje życie na gorsze, dlatego nie zamierzałem już bezczynnie czekac i egzystowac z tym, bo normalnym życiem tego nazwac się nie dało.
Edytowane przez ewerthon dnia 17-01-2010 15:14
1770011 http://www.youtube.com/user/daffer22 Wyślij Prywatną Wiadomość
pawel23
Użytkownik

Dodane dnia 17-01-2010 19:57 #4
Byłbym innym człowiekiem. Ale nie wiem czy lepszym. Pewnie miałbym więcej znajomych. Poszedłbym na studia do lepszej uczelni. Znalazł bym dziewczynę, bardzo mi brakuje tego aspektu życia. Jeśli chodzi o to jakim byłbym człowiekiem. Myślę że gorszy. Te 19 lat życia nauczyło mnie pokory i szanowania drugiego człowieka. Pewnie nie miałbym tak dużej wyobraźni. I nie słuchał z zachwytem zespołu Quenn z moimi ulubionymi utworami bohemian rhapsody i somebosy to love i wielu innych. I nie ryczałbym jak baba oglądając film Wzgórze Nadziei.

I nie przychodziły by mi do głowy głupie pomysły. Jak dawanie ukochanej dziewczynie kwiatów i listu miłosnego. Gdybym się nie jąkał potrafiłbym z nią normalnie rozmawiać i pewnie miałbym większe szanse. Ale niestety ta osoba budzi we mnie duże lęki i stres. Kończąc już nie potrafię złapać jakiegoś kontaktu (nawet krótkiej rozmowy) z dziewczyną (jakąkolwiek). Byłbym odważniejszy, pewniejszy siebie i wygadany.
17018996 Wyślij Prywatną Wiadomość
Ralph
Globalny moderator

brak
Dodane dnia 18-01-2010 08:59 #5
Ominęły by mnie pewne doświadczenia.
Richard53
Użytkownik

brak
Dodane dnia 18-01-2010 09:40 #6
Gdyby nie jakanie nie byloby mnie tu!

"Gdyby ludzie szczerze wyrazali swoje mysli, wiekszosc ich musialaby sie konczyc znakiem zapytania."
6053549 Wyślij Prywatną Wiadomość
Grazia
Użytkownik

brak
Dodane dnia 18-01-2010 10:57 #7
Życie byłoby łatwiejsze...i studiowałabym pediatrię...:rol:
katarzyna
Użytkownik

brak
Dodane dnia 18-01-2010 15:37 #8
Gdybym nie jąkała się, podbiłabym świat.

:D

ale tak całkiem serio- no dobra, jąkanie ogranicza. ale nie ZAMYKA nam drogi do rozwijania swoich zainteresowań. Kontakty z innymi-wiadomo, utrudnione.. Ale przecież znajdą się ludzie, którzy cierpliwie wysłuchają. A że czasem dziwnie popatrzą- życie ;]

to tak tytułem wstępu :) jeśli już mam się wypowiedzieć to: gdybanie zostawmy w spokoju ;)))

neokid

brak
Dodane dnia 18-01-2010 18:20 #9
kasia87 napisał/a:
Gdyby nie jąkanie, to....

Śmiałbym się z takich jak my.
Mormonia
Użytkownik

Dodane dnia 19-01-2010 15:33 #10
Byłabym odważniejsza, miałabym więcej znajomych, chłopaka i mogłabym normalnie wyrażać swoje myśli....:(

:]
6570255 Wyślij Prywatną Wiadomość
katarzyna
Użytkownik

brak
Dodane dnia 19-01-2010 16:32 #11
Mormonia,
działaj więc coś z tym jąkaniem!

Picer99
Użytkownik

Dodane dnia 19-01-2010 21:56 #12
Witam, jak widac jestem nowy na tym forum. Dopiero dziś natknąłem sie na tą stronke... Żyje z jąkaniem od 5 roku życia i postnowiłem coś zmienic, zamknac jakis rozdzial w swoim zyciu. Nie wiem od czego zacząć, slyszalem ze sa jakies terapie. Kilka lat temu chodzielm do logopedy ale nie dało to wiekszych efektow, moze za malo sie przykladalem...

Wiem, ze bez jąkania byl bym innym czlowiekiem, jak juz wczesniej pisaliscie m.in. bardziej otwartym i zaradnym w zyciu... ;]
3985333 Wyślij Prywatną Wiadomość
Ewelina
Użytkownik

Dodane dnia 19-01-2010 22:17 #13
gdyby nie jąkanie, miałabym inne życie niż teraz. Bo życie na każdym kroku ma wiele ścieżek do wyboru i zmiana jednej wiąże się ze zmianą całego życia. Na pewno gdyby nie jąkanie to: przeszłabym Liceum, potem studia, bym założyła własną firmę, bym kupiła samochód i zdawała na prawo jazdy. wiele by wymieniać. Po prostu byłabym samodzielna i niezależna, nie musiałabym nikogo prosić o pomoc, zamiast zamawiać rzeczy za małe/za duże przez internet - wsiadłabym w samochód i sama pojechała kupić.
Marek Dubois
Użytkownik

brak
Dodane dnia 19-01-2010 22:23 #14
Patrzcie troszke bardziej optymistycznie. Nie mozna jąkaniem tłumaczyc wszystkich swoich niepowodzen. Ja sie jąkam, mam MPD. Skonczylem studia. W pracy awansowalem, zdajac wczesniej trudny egzamin ministerialny ustnie na cztery "5" (najlepiej ze wszystkich 17 osob wówczas zdajacych).
Proponuje Wam, aby wziac ze mnie przykład;). Narzekanie jest najgorszym wyjsciem
Picer99
Użytkownik

Dodane dnia 19-01-2010 22:37 #15
Zalezy jeszcze chyba od stopnia jąkania. Nie mowie ze wszystko obwiniam tym ze sie jąkam; zdalem mature, aktualnie studiuje ale bylo by duzo latwiej zyc bez tego balastu...
3985333 Wyślij Prywatną Wiadomość
Mormonia
Użytkownik

Dodane dnia 19-01-2010 23:01 #16
Katarzyno, od dawna ćwiczę mowę, chodzę do logopedy.... robię to aby mówić w miarę normalnie.. ale i tak słychać jąkanie.....co mam jeszcze robić? :)

:]
6570255 Wyślij Prywatną Wiadomość
katarzyna
Użytkownik

brak
Dodane dnia 19-01-2010 23:01 #17
Ewelina napisał/a:
Na pewno gdyby nie jąkanie to: przeszłabym Liceum, potem studia, bym założyła własną firmę, bym kupiła samochód i zdawała na prawo jazdy. wiele by wymieniać. Po prostu byłabym samodzielna i niezależna, nie musiałabym nikogo prosić o pomoc, zamiast zamawiać rzeczy za małe/za duże przez internet - wsiadłabym w samochód i sama pojechała kupić.

i byłabyś prezydentem?
KObieto... Piszesz tak, jakbyś była jednocześnie niewidoma, niesłysząca i niepełnosprawna..
Dość tych żali... nie no sorry... trochę mnie ruszyło to

Marek Dubois
Użytkownik

brak
Dodane dnia 20-01-2010 10:11 #18
Zapraszam kiedyś na Mistrzostwa Polski Osob Niepelnosprawnych w Tenisie Stolowym. Sami zobaczylibyscie jak osoby niepelnosprawne, czasami bez reki, czasami na wozku grają w ping-ponga. Ja uczestniczyłem juz trzy raz w Mistrostwach tych. Udalo mi sie przyjsc pierwsza runde;) ale bylem pod wrazeniem niektorych zawodników.
"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie":)
Ewelina
Użytkownik

Dodane dnia 20-01-2010 16:19 #19
katarzyno - nie, nie byłabym prezydentem, bo mnie to nie kręci. źle mnie zrozumiałaś. Łatwo Ci mówić - weź się w garść i zrób to? To zrób to sama, tak Ci łatwo jest z tym? Wiesz ile razy musiałam odmawiać sobie przyjemności ze względu na mowę? To było bardzo przykre, w pewnym wieku już się po prostu znieczuliłam, jakbym prawie nie miała uczuć, uznałam że tak będzie mi łatwiej, po prostu nie czuć tej przykrości.

Czasem odnoszę wrażenie, że Wy w ogóle nie macie problemu z mową, bo tak się zachowujecie jakbyście nie wiedzieli co to jest.
Edytowane przez Ewelina dnia 20-01-2010 16:21
katarzyna
Użytkownik

brak
Dodane dnia 20-01-2010 16:30 #20
Ewelino,
wzięłam się w garść i zrobiłam. :-)
Nie zwalaj winy na jąkanie, ono nie zabiera Ci wszystkiego. Każdy z nas odczuwał, odczuwa czasem i pewnie nie raz odczuje ten defekt na sobie... Rozumiem, są bariery- ale żyjemy w takich czasach, że możemy skorzystać z terapii ;>

btw. myślałaś o tym ?: >

Strona 1 z 11 1 2 3 4 > >>
Skocz do Forum: