Strona główna · Wskazówki dla jąkających · Autoterapia jąkania · Forum · Jak pomóc osobie jąkającej? · FAQ · Kontakt
Logowanie
> Nazwa Użytkownika

> Hasło

Zapamiętaj mnie
Zaloguj jako ukryty

Kluby J
Czat
Materiały archiwalne
Wiadomość
Aby móc czytać całe forum i brać czynny udział w dyskusji należy się zarejestrować, a następnie zalogować w serwisie.
Zobacz Temat
Demostenes.eu to największy w Polsce wortal poświęcony jąkaniu | Ważne treści | Niestandardowe metody leczenia jąkania
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Autor Leki wspomagające leczenie jąkania
aneta
Użytkownik

brak
Dodane dnia 02-01-2010 14:16 #1
Mnie intersuje i proszę, byś napisał coś więcej na ten temat.

Dodane przez temp:
Lekarstwo na jąkanie nie istnieje: http://demostenes.eu/menu/f...na_jakanie
Dodatkowe informacje o lekach wspomagających leczenie jąkania można znaleźć w książkach Davida Kehoe oraz Nathana Lavida.
Edytowane przez temp dnia 21-07-2012 11:19
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Lekarstwo przeciw jąkaniu
neokid

brak
Dodane dnia 02-01-2010 16:54 #2
Nie ma niestety lekarstwa na jąkanie, ale stosuje się różne leki. Najpopularniejsze leki to blokujące receptory dopaminowe. Do nich można zaliczyć:
1. Haloperidol http://pl.wikiped...aloperidol
2. Risperidon http://pl.wikiped...Risperidon
3. Zyprexa http://www.doz.pl...54-Zyprexa
4. http://en.wikiped...i/Pimozide i http://en.wikiped...i/Tiapride
Obecnie najczęściej mówi się o Pagoclone, ponieważ w marcu 2009 (http://www.stutte...study.com/) rozpoczęto jego publiczne testy na jąkających się. O efektach badań będzie coś wiadomo prawdopodobnie dopiero w połowie 2010 (może wcześniej). Wtedy ewentualnie będą myśleć nad wprowadzeniem leku. Nie znam się na tym, ale jest to pewnie złożony i długotrwały proces, a testy są jego częścią.
Oczywiście te leki nie działają na wszystkich. Nie leczą one też całkowicie jąkania, ale redukują je w jakimś stopniu. Redukują też strach przed mówieniem.
Innym ogólnodostępnym, ale niestety przynoszącym tylko krótkotrwałe efekty "lekiem" jest alkohol :) ale nawet ten wspaniały związek nie działa na wszystkich.
Edytowane przez neokid dnia 02-01-2010 16:56
Parsi
Administrator

Dodane dnia 02-01-2010 18:24 #3
Tutaj: http://www.demost...eadmore=26 są też podane niektóre leki , przeważnie uspokajające. Tak jak pisze Neokid, Pagoclone podobno do 50% obniża jąkanie.
Richard53
Użytkownik

brak
Dodane dnia 02-01-2010 20:56 #4
Dr Gerald Maguire,prof.psychologii na Uniwersytecie Kalifornijskim przeprowadza badania na temat tego leku"Pagaclone".Aby lek zostal opublikowany musi przejsc jeszcze III faze.Obecnie lek testuje kilka tysiecy ludzi w wielu stanach USA i Kanadzie.Jezeli pojdzie wszystko dobrze to lek przedostanie sie na rynek ok.2011 roku i bedzie mogl byc przepisywany na recepte takze przez lekarzy niemieckich.Lek nie posiada skutkow ubocznych.Przez pierwsze dni wystepuja tylko zawroty glowy i zmeczenie.Trzeba tu podkreslic,ze to nie jest panaceum i z cala pewnoscia wszystkim do konca nie pomoze, jednakze wyleczy tysiace ludzi.

"Nie ma lekarstwa mocniejszego, skuteczniejszego, doskonalszego dla naszych ran we wszystkich sprawach ziemskich, jak miec kogos, kto cierpi z nami w kazdym nieszczesciu i cieszy się w powodzeniu".
6053549 Wyślij Prywatną Wiadomość
Masti
Użytkownik

Dodane dnia 02-01-2010 23:01 #5
Te wszystkie leki jakie będą wychodzić to napewno będą uspokajać...a problem w tym, że tego efektu nie chciałbym uzyskać, bo cieszy mnie fakt, iż jestem trochę nadpobudliwy :D

"Jeśli coś kochasz to ta miłość Ci się odwdzięczy"
4344430 Wyślij Prywatną Wiadomość
Fenixs88
Użytkownik

Dodane dnia 02-01-2010 23:34 #6
Będą to moim zdaniem leki, które wykazują działanie na psychikę czyli psychotropowe :) Ale mogę się mylić :D

Ile krwi jesteś w stanie przelać, by ratować swoje życie?
jimmy
Użytkownik

brak
Dodane dnia 03-01-2010 00:36 #7
achhh, łykasz tabletkę i się nie jąkasz :) zbyt piękne aby realne, ale może kiedyś, kto wie :D
Ewelina
Użytkownik

Dodane dnia 04-01-2010 13:01 #8
nie wiem, ja po prostu sobie tego nie wyobrażam, to jedna wielka niewiadoma, czy się uda czy nie, to zależy od dnia.
PIOTREK
Użytkownik

brak
Dodane dnia 04-01-2010 15:09 #9
Był ktos z was u Neurologa morze przyjmujecie jakies tabletki. Czy to pomaga?
5104775 Wyślij Prywatną Wiadomość
jacx
Użytkownik

brak
Dodane dnia 02-02-2010 15:21 #10
A mi lekarz zapisał propranolol (w ulotce jest coś o lęku scenicznym). Działa specyficznie bo niby na jąkanie nie pomaga ale za to hamuje objawy stresu przy mówieniu (brak przyspieszonego tętna, spokojny oddech) a to bardzo pomaga :)
Nie jest to do stosowania na co dzień ale na obronie pracy inżynierskiej i magisterskiej i przy innych nieuniknionych wystąpieniach bardzo pomogło.
Alex
Użytkownik

brak
Dodane dnia 03-02-2010 21:21 #11
Ja mam podobnie jak kolega Masti:D
Edytowane przez Alex dnia 03-02-2010 21:23
krolewna_93
Użytkownik

brak
Dodane dnia 03-02-2010 22:16 #12
Moim zdaniem nie ma lekarstwa na jąkanie się . Po prostu trzeba się do tego przyzwyczaić. W moim wieku jest to bardzo uciążliwe ale cóż . ; )

Monia
Edytowane przez krolewna_93 dnia 03-02-2010 22:16
Richard53
Użytkownik

brak
Dodane dnia 03-02-2010 23:02 #13
Twoim zdaniem krolewno nie ma,a moim zdaniem jest tylko jeszcze nie w powszechnym uzytku

"Dwa domy - lekarstwo dla skloconych"
tyrcz
Użytkownik

Dodane dnia 03-02-2010 23:10 #14
Richard53 napisał/a:
Twoim zdaniem krolewno nie ma,a moim zdaniem jest tylko jeszcze nie w powszechnym uzytku

"Dwa domy - lekarstwo dla skloconych"

rozwin richard
Richard53
Użytkownik

brak
Dodane dnia 03-02-2010 23:24 #15
Wyzej jest wzmianka!

"powtarzanie (powtórka) jest matką nauki"
maggiee2121
Użytkownik

Dodane dnia 12-02-2010 20:45 #16
Ja nie wierzę w cudowne środki farmakologiczne, leczące jąkanie. Jąkanie to problem duszy, nie ciała. Leki uspokajające mogą jedynie wprowadzić nas w nastrój większego rozluźnienia podczas mowy. Ale to samo osiągniemy ćwiczeniami nad sobą.
Ja miałam przygody z różnymi lekami uspokajającymi - byłam ospała, wiecznie zmęczona i taka jakby... rozlazła :) Brałam dość długo lek o nazwie Tranxene i właściwie tylko ten można powiedzieć, że mi cokolwiek pomógł. Właściwie teraz sobie o nim przypomniałam i myślę teraz czy by nie zapytać lekarza o jego przepisanie...
Nie zapomnę natomiast mojej przygody z lekiem psychotropowym... Brałam dwa dni i te dwa dni mam wyjęte z życiorysu. Wiem, że szłam do szkoły a potem już tylko drugi dzień wieczorem kiedy mama odstawiła mi ten lek :) A, i pamiętam jeszcze, że ktoś mi powiedział że wyglądam jak naćpana :) Nie mam pojęcia jak wróciłam do domu ze szkoły i co się działo w tym czasie. Pierwszy i ostatni raz byłam wtedy u psychiatry... Chciałam udowodnić, że psychiatra to taki sam lekarz jak każdy inny ale bardzo się pomyliłam, nie rozumiem jak można komuś jąkającemu się przepisać lek na schizofrenie ( do tego paranoidalno- depresyjną bo to dokładnie pamiętam z ulotki tego dziadostwa)

maggiee
1334686 Wyślij Prywatną Wiadomość
Latirro
Użytkownik

Dodane dnia 12-02-2010 21:34 #17
Ja też nie uważam leków jako najlepszy środek na jąkanie, zwłaszcza, że większość działa uspokajająco otumaniająco..:)
Jako kierowca zapewne z większości leków nie mógłbym skorzystać, druga sprawa że można się uzależnić od leków zarówno fizycznie jak i psychicznie jeśli ktoś zacząłby liczyć tylko na farmakologiczną pomoc zamiast w doraźnych wypadkach jak przedstawił to Jacx

rzeczy niemożliwe robię od ręki, cuda do trzech dni :D
latirro@tlen.pl 9953563 Wyślij Prywatną Wiadomość
katarzyna
Użytkownik

brak
Dodane dnia 18-03-2010 16:36 #18
ja biorę Seronil,

up....

Na niepłynności mowy dostałam Depakine Chrono. ale nie mogę go brać, bo dla mnie miał mnóstwo środków ubocznych.

Masti
Użytkownik

Dodane dnia 18-03-2010 19:29 #19
Co ten Seronil daje;>?

"Jeśli coś kochasz to ta miłość Ci się odwdzięczy"
4344430 Wyślij Prywatną Wiadomość
Fenixs88
Użytkownik

Dodane dnia 18-03-2010 20:16 #20
Ciszę i spokój ! Zgadza się Kasiu ? :D Bo jeżeli to lek przeciwdepresyjny ? Chyba , że się mylę.. ja też coś brałem w swojej kadencji :D ale gdybym to jeszcze wiedział co , ale od razu pamiętam , że nie było skuteczne ;/

Ile krwi jesteś w stanie przelać, by ratować swoje życie?
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Skocz do Forum: