Strona główna · Forum · Wskazówki dla jąkających · Autoterapia jąkania · Jak pomóc osobie jąkającej? · FAQ
Kluby J
Czat
Czatuje: 0 użytkowników
Materiały archiwalne
Artykuły
Czy na pewno mogłoby być piękniej... - historia Angeliki
Obrazek

Czy na pewno mogłoby być piękniej... - historia Angeliki

Mam na imię Angelika, mam 24 lata i jestem z Warszawy. Niestety dostałam od losu ten sam rodzaj bagażu jakim jest jąkanie. Nie jest to tak bardzo zaawansowane jąkanie, że nie mogę wypowiedzieć słowa, ale zdarza mi się, że jakiś czas mówię płynnie po czym mam lekkiego lub większego "bloka" i wtedy jest różnie... Najczęściej zdarza mi się to gdy jestem zdenerwowana albo bardzo podekscytowana a wiadomo, że akurat wtedy mamy w sobie największe emocje i wtedy też chciałoby się mówić jak najpłynniej, aby je wyrazić :)
Anchella · 28 styczeń 2012 · Czytaj więcej · 9 komentarzy
Konkurs Poetycki - "Słowa, dobrze, że jesteście"Kilka moich spostrzeżeń... - Ewa
Obrazek

Konkurs poetycki - "Słowa, dobrze, że jesteście"

"Republika Marzeń" Fundacji Anny Dymnej organizuje Ogólnopolski Konkurs Poezji Osób Niepełnosprawnych "Słowa, dobrze, że jesteście". Konkurs jest adresowany do wszystkich osób na co dzień zmagających się z niepełnosprawnością, niezależnie od jej stopnia czy rodzaju. Finał konkursu planowany jest na 10 czerwca podczas IX Ogólnopolskich Dni Integracji "Zwyciężać Mimo Wszystko" na Rynku Głównym w Krakowie.
Obrazek

Kilka moich spostrzeżeń... - Ewa

Tak naprawdę, to nie wiem, czy mogę się tu wypowiadać, ponieważ nie mam problemu z mówieniem, a czasem wręcz przeciwnie gadam jak katarynka...
Właściwie trafiłam na tę stronę przez przypadek. Czytając Wasze wypowiedzi, czerpię tak wiele...
Marek Dubois · 27 styczeń 2012 · Czytaj więcej · 0 komentarzy ewa_xyz · 27 styczeń 2012 · Czytaj więcej · 6 komentarzy
Nowy konkurs Fundacji Arka BydgoszczSugestie dotyczące samodzielnej terapii jąkania - Margaret M. Neely
Obrazek

Nowy konkurs Fundacji Arka Bydgoszcz

Kolejny raz zapraszamy do udziału w naszym przedsięwzięciu, tym razem nie tylko osoby z orzeczeniami o niepełnosprawności. Możliwość wypowiedzenia się w zaproponowanym temacie dajemy wszystkim. Do udziału zapraszamy tych, którzy za pomocą pióra lub obiektywu aparatu fotograficznego pokażą niepełnosprawnych tak, by ich wizerunek zachwycał, wywoływał uśmiech, dodawał sił.
Obrazek

Sugestie dotyczące samodzielnej terapii jąkania - Margaret M. Neely

Jeśli jesteś osobą dorosłą, która jąka się przez większość swojego życia to prawdopodobnie próbowałeś już wielu sposobów poradzenia sobie z tym problemem. Podobnie jak ja. Z moich obserwacji, osoby jąkającej się i zarazem terapeutki, wynika, że każdy musi odnaleźć własną, indywidualną drogę do realizacji tego celu. Istnieje wiele różnych podejść, prowadzących do redukcji jąkania. Procedura, którą przedstawiłam niekoniecznie jest "najlepszą"; jest to po prostu podejście, które zadziałało efektywnie na mnie i większości osób, z którymi pracowałam. Atakuje jąkanie bezpośrednio i wymaga wzmożonego wysiłku.
Marek Dubois · 19 styczeń 2012 · Czytaj więcej · 0 komentarzy neokid · 15 styczeń 2012 · Czytaj więcej · 6 komentarzy
Propozycja utworzenia Klubu J w PłockuFundamentalne cele dla osób jąkających się - J. David Williams
Obrazek

Propozycja utworzenia Klubu J w Płocku

Nazywam się Karolina Jankiewicz i jestem logopedą. Wiem, że osoby jąkające mają trudności z uzyskaniem pomocy na terenie Płocka - są odsyłane do innych miast, a często przez to nie mają możliwości podjęcia terapii.
Pierwsze spotkanie odbędzie sie 17 stycznia o 17:30 w kawiarni "Konik na biegunach".
Obrazek

Fundamentalne cele dla osób jąkających się - J. David Williams

Nie mogę Ci powiedzieć jak po prostu przestać się jąkać, a tego na pewno byś chciał. Jednak istnieją pewne sposoby, abyś jąkał się łagodnie, tak aby brzmieć lepiej i czuć się bardziej komfortowo z własną mową i robić lepsze wrażenie na Twoich rozmówcach. Twoi słuchacze reagują w sposób zależny od tego jak Ty sam reagujesz na swoje zachowania. Jeśli wydajesz się być spięty, spanikowany i nie panujesz nad swoimi emocjami, oni również będą odczuwać napięcia, co z kolei doprowadzi do jeszcze większego napięcia w Twoim ciele i niepotrzebnego pośpiechu. To jest samonapędzający się proces, który możesz nauczyć się kontrolować.
Karolina J · 08 styczeń 2012 · Czytaj więcej · 2 komentarze neokid · 30 grudzień 2011 · Czytaj więcej · 1 komentarz
Ulotki informacyjne Stuttering Foundation of America w języku polskimŻyć marzeniami... - historia Sylwii
Obrazek

Ulotki informacyjne Stuttering Foundation of America w języku polskim

Na stronie Stuttering Foundation of America znaleźć można przetłumaczone ulotki informacyjne regularnie wydawane przez tę fundację. Obecnie jest ich dziewięć. Materiały skierowane są głównie do osób przebywających na co dzień z jąkającymi się, np. wskazówki dla nauczycieli czy rodziców. Jednak część tych wskazówek i porad może przydać się również nam.
Obrazek

Żyć marzeniami... - historia Sylwii

Nie pamiętam kiedy zaczęły się moje problemy z mową, ale pewnie we wczesnych latach szkolnych. W podstawówce rówieśnicy z mojej klasy dokuczali mi. Oczywiście śmiali się z mojej mowy. Dodatkowo, może nie byłam gruba, ale szczupła też nie, co oczywiście niektórym osobom z klasy przeszkadzało we mnie. Później raz było lepiej, raz gorzej.
neokid · 25 grudzień 2011 · Czytaj więcej · 0 komentarzy sylwia86d · 23 grudzień 2011 · Czytaj więcej · 6 komentarzy
Jąkanie wczesnodziecięce - diagnozowanie, leczenie w formie zabawy, modelowanieEchokorektor "za grosze"!
Obrazek

Jąkanie wczesnodziecięce - diagnozowanie, leczenie w formie zabawy, modelowanie

Szacuje się, że jąka się ok. 5% dzieci w wieku przedszkolnym. Średni wiek pojawienia się jąkania to 34 miesiąc życia (2 lata i 10 miesięcy). W około 90% przypadków jąkanie zaczyna się przed czwartym rokiem życia. U dzieci między drugim, a trzecim rokiem życia występuje dynamiczny rozwój umiejętności językowych. Wszystkie dzieci w tym wieku robią błędy językowe, a także występują u nich normalne niepłynności. Jednakże, jąkanie wczesnodziecięce różni się od normalnych niepłynności.
Obrazek

Echokorektor "za grosze"!

Poniżej przestawiam porównanie dwóch programów dostępnych dla mobilnego systemu Android, które pozwalają na przemianę telefonu komórkowego w urządzenie typu echokorektor mowy, a dokładniej urządzenie DAF/FAF. Jest to o tyle ciekawe, że do tej pory urządzenia DAF/FAF były robione wyłącznie na zamówienie i były bardzo drogie. Opisywane przeze mnie aplikacje kosztują zaledwie ~32 zł każda. W ten sposób można wzbogacić i ulepszyć domowe ćwiczenia.
neokid · 12 grudzień 2011 · Czytaj więcej · 0 komentarzy neokid · 05 grudzień 2011 · Czytaj więcej · 5 komentarzy
"self-therapy for the stutterer" M. Fraser - moja recenzja książkiŻyć tak po prostu... - historia Mirka
Obrazek

"self-therapy for the stutterer" M. Fraser - moja recenzja książki

Książka M. Frasera zrobiła na mnie duże wrażenie. Postanowiłem napisać o niej kilka słów, które być może zachęcą was bliższego przyjrzenia się "self-therapy for the stutterer". Książka jest skierowana do osób jąkających się i zawiera opis terapii jakiej każdy może poddać się samodzielnie.
Obrazek

Żyć tak po prostu... - historia Mirka

Moja "przygoda" z jąkaniem trwa od wczesnego dzieciństwa i tak już pewnie będzie do końca. Z opowiadań mamy wiem, że dosyć wcześnie zacząłem mówić, lecz niestety w wieku 3 lat coś zaczęło się psuć... Z pierwszych lat szkolnych pamiętam to, iż np. przy czytaniu miałem problem z "wystartowaniem". To pierwsze słowo było jakby zaczarowane, ale dalej szło już gładko, i miałem bardzo dobre oceny z czytania, czy też recytowania wierszy. Również w normalnych rozmowach z rówieśnikami nie było większych problemów. Wtedy chyba nie do końca zdawałem sobie sprawy z tego, że się jąkam.
neokid · 01 grudzień 2011 · Czytaj więcej · 7 komentarzy mirek_p · 13 listopad 2011 · Czytaj więcej · 16 komentarzy
Powiedz mi... - kilka słów z Ogólnopolskiego Zjazdu Osób Jakających się w Warszawie Konferencja Naukowa - Świat, który rozumie jąkanie
Obrazek

Powiedz mi... - kilka słów z Ogólnopolskiego Zjazdu Osób Jakających się w Warszawie

- Powiedz mi jak to jest być osobą jąkającą? - zapytała mnie spacerująca korytarzem osoba.
- Nie wiem jak ci to wytłumaczyć, sam czasem tego nie rozumiem - odpowiedziałem zakłopotany.
A właściwie dlaczego Cię ten temat interesuje, skoro się nie jąkasz?
Obrazek

Konferencja Naukowa - Świat, który rozumie jąkanie

W Katowicach w przeddzień Światowego Dnia Osób Jąkających się po raz IV miała miejsce Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Świat, który rozumie jąkanie". Na auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach pojawiły się osoby dotknięte jąkaniem, specjaliści oraz studenci psychologii i logopedii.
zdzislaw · 09 listopad 2011 · Czytaj więcej · 6 komentarzy grzesiekk · 02 listopad 2011 · Czytaj więcej · 8 komentarzy
Nauczyciel powiedział uczniowi, aby przestał się udzielaćDzień Os. Jąkających się we Wrocławiu
Obrazek

Nauczyciel powiedział uczniowi, aby przestał udzielać się podczas lekcji

Philip Garber jest bystrym, rozmownym 16-letnim uczniem County College of Morris w New Jersey. Pomimo że się jąka to często zadawał pytania i komentował materiał, co nie spodobało się nauczycielowi historii. Pomocnik profesora Elizabeth Snyder nie mogła zaakceptować faktu, że Garber potrzebował więcej czasu, aby się wypowiedzieć.
Obrazek

Dzień Os. Jąkających się we Wrocławiu

Tegoroczny Światowy Dzień Osób Jąkających się we Wrocławiu skoncentrował się głównie wokół audycji w Polskim Radiu Wrocław. Zapraszamy do jej wysłuchania.
neokid · 30 październik 2011 · Czytaj więcej · 1 komentarz Marek Dubois · 26 październik 2011 · Czytaj więcej · 3 komentarze
Problem Anny Lubienieckiej z Varius ManxZrozumieć osobę jąkającą się - reedukacja.pl
Obrazek

Problem Anny Lubienieckiej z Varius Manx

Wokalistka Varius Manx otwarcie przyznała się, że w dzieciństwie miała ogromne problemy. Na szczęście znalazła sposób na pokonanie swojej słabości!
Obrazek

Zrozumieć osobę jąkającą się - reedukacja.pl

Wszyscy wiemy, jak ważna jest rozmowa z drugim człowiekiem i poczucie, że jest się słuchanym oraz rozumianym. Potrzebę taką odczuwamy niezależnie od naszych możliwości i umiejętności komunikacyjnych.
Parsi · 24 październik 2011 · Czytaj więcej · 12 komentarzy Marek Dubois · 22 październik 2011 · Czytaj więcej · 0 komentarzy
Strona 9 z 11 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >
Logowanie
> Nazwa Użytkownika

> Hasło

Zapamiętaj mnie
Zaloguj jako ukrytyRejestracja
Zapomniane hasło?
Ostatnie Komentarze
slawek_w
dnia 05-11-2018 20:37
Jąkanie jako temat tabu - porozmawiamy o tym 13 listopada o 19:30. Zapraszam też na naszą stronę (w ...
Przejdź do komentarza
slawek_w
dnia 17-09-2018 15:26
Jak ludzie powinni reagować na zacięcia? - porozmawiamy o tym w czwartek, 20 września o 19:30. ...
Przejdź do komentarza
slawek_w
dnia 03-07-2018 20:11
Spotkania w szerszym gronie - o tym porozmawiamy w czwartek (5 lipca) o 19:00 Zapraszam ;)
Przejdź do komentarza
slawek_w
dnia 20-06-2018 11:22
Jąkanie a szkoła - ten temat poruszymy w piątek (22. czerwca) o 19:30. Zapraszam po dość długiej ...
Przejdź do komentarza

> Więcej komentarzy <
Popularne artykuły w ostatnich 6 miesiącach

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 2,629
Najnowszy Użytkownik: koti
Ostatnio na stronie
mifune147 2 dni
Profesionalista 1 tydzień
Bolo 1 tydzień
ewerthon 2 tygodnie
Charity 2 tygodnie
emmmaa 4 tygodnie
ofelka87 4 tygodnie
coltrane 5 tygodnie
cafford 5 tygodnie
maras k 7 tygodnie
bigosik 7 tygodnie
Dymitr 9 tygodnie
Lucass11 tygodnie
keepmeclean13 tygodnie
Oraz 1 ukryty