Strona główna · Forum · Wskazówki dla jąkających · Autoterapia jąkania · Jak pomóc osobie jąkającej? · FAQ
Kluby J
Czat
Czatuje: 0 użytkowników
Materiały archiwalne
Samodzielna terapia jąkania - niektóre z ważnych komponentów
Obrazek

Samodzielna terapia jąkania - niektóre z ważnych komponentów

Poniżej znajdziecie moją prezentację przedstawioną na tegorocznym Zjeździe. Prezentacja została zaktualizowana o przypisy i bibliografię. Dodałem też jedną definicję i wprowadziłem kilka mniejszych poprawek.

Jak napisałem w tytule, prezentacja zawiera tylko małą część z ważnych komponentów, jakie przyszły mi do głowy podczas tworzenia planu. Zresztą i tak było ich za dużo i musiałem kilka pominąć, mimo że przekroczyłem mój czas. Przy okazji rozpisywania punktów pojawiło się dużo więcej elementów (niektóre z nich wydawały się istotniejsze od tych zawartych w prezentacji), ale zdecydowałem, że nie będę odchodził od pierwotnego planu.

Ciekawe było to, że kilka minut po rozpoczęciu prawdopodobnie wpadłem w tzw. "flow". Nie spodziewałem się, że takie rzeczy mogą się zdarzyć w takich okolicznościach. Z tego stanu wyrwał mnie zegarek, kiedy zauważyłem, że zostało dziesięć minut do końca, a ja byłem mniej więcej w połowie. W tym momencie pojawiła się presja czasu, z którą sobie nie poradziłem i już do końca pauzy były wypełniane śmieciowymi słowami, a liczba powtórzeń sylab i słów jednosylabowych znacznie wzrosła, co w takiej sytuacji jest zrozumiałe. Przydatne doświadczenie.

Prezentacja (testowane na najnowszych dostępnych wersjach przeglądarek Firefox i Chrome w dniu udostępnienia prezentacji):

Komentarze do artykułu: "Samodzielna terapia jąkania - niektóre z ważnych komponentów"
virino
avatar
Dodane dnia 28-09-2014 11:41 #1
A mi się nie wyświetla twoja prezentacja:wacko: Również na innym komputerze z oprogramowaniem z czerwca. Może mógłbyś zrobić coś, żeby wszyscy mogli to przeczytać? Tzn. ja:lol:, ale może ktoś inny też ma ten problem? Chociaż słyszałam ją 'na żywca' chętnie do niej wrócę. Niesamowite, ale być może na mnie ma największy wpływ:p, mimo że się nie jąkam, to by były jaja:lol:
neokid
avatar
Dodane dnia 28-09-2014 23:16 #2
A u mnie działa. Sprawdzałem na Firefoksie 32 i Chromie 37 i wszystko ok. Nie są wymagane żadne dodatkowe wtyczki.
virino
avatar
Dodane dnia 30-09-2014 10:16 #3
Widzę, że zrobiłeś swoje małe czary-mary i u mnie też "już działa". Jednak brakuje... audio i video!!!!!!:lol: Bardzo dobra prezentacja. Pomijając elementy ko(s)miczne, kiedy parę razy ogłaszałeś słuchaczom, że i tak pewnie tego nie zrozumieją itp. albo kiedy na koniec powiedziałeś, że pytań nie będzie :D (tego nie polecam robić podczas służbowych prezentacji;)) Generalnie było super, nerwowy śmiech na początku, nawet bujanie się z lewa na prawo (przenosiłeś ciężar ciała z lewej strony na prawą) było naturalne, to byłeś ty. Nie zauważyłam zwiększonej liczby zacięć pod koniec, chociaż wspominałeś o przekroczeniu czasu, ale to chyba dobrze świadczy o tym, że słuchałam co mówisz (chociaż starałam się też skupiać na tym jak) i że to było zdecydowanie dla mnie ważniejsze. Odczuwa(ło) się naprawdę dużą wiedzę i włożoną pracę, a jednocześnie to co mi się podobało to spójność i jedność (?) z twoją osobą. Chyba mi chodzi o twoje przekonania, ale to nie tak, do końca.Ty zaliczyłeś flow, a ja fly:)))) Może trochę, jak zahipnotyzowany królik?
http://hipnoza.blog.com/201...-krolikka/ :lol:
Jeszcze może celem wytłumaczenia tego wpływu twojej prezentacji na moje realne decyzje. To, że ty zrobiłeś TO spowodowało, że ja zdecydowałam się przekroczyć granicę, której nie chciałam, albo nie mogłam przesunąć od lat. Twoja praca spowodowała, że zdobyłam się na coś i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa!!!!! Więc jakby w tym momencie nie o treść prezentacji mi chodzi, tylko o działanie.
Parsi
avatar
Dodane dnia 01-10-2014 13:57 #4
Kawał dobrej roboty Neo, żałuję że nie mogłem być i wysłuchać Cię osobiście :)
Robert L
avatar
Dodane dnia 27-11-2014 23:29 #5
Po zapoznaniu się z Twoją prezentacją, Neo, jeszcze bardziej żałuję, że nie dałem rady dotrzeć na Twój wykład na tegorocznym Zjeździe :(
Podoba mi się Twoje "wkręcenie się" w temat, dociekliwość i ambitne podejście, aby poradzić sobie samemu z problemem! To naprawdę rzadkość! :)

Zabawne, że dopiero po powrocie ze Zjazdu skojarzyłem, że ten gość z "Nocnych J-otów rozmów" to może być właśnie Neokid z demostenesa :)
neokid
avatar
Dodane dnia 28-11-2014 23:45 #6
Robert L dnia 27-11-2014 23:29, napisał/a:
To naprawdę rzadkość! :)
I to mnie od zawsze zastanawiało w tej społeczności. Kiedyś myślałem, że ludzie działają, ale na swój sposób, tj. poza internetem, ale teraz widzę, że większość nie robi nic konkretnego z własnym problemem. Wiadomo, u każdego są chwilowe przebłyski (raczej wtedy, jak jest bardzo źle), ale tu raczej chodzi o konsekwentną pracę na wielu płaszczyznach przez dłuższy okres. To trochę jak z otyłymi ludźmi. Zapuszczają się, pomimo że doskonale zdają sobie sprawę z tego, że to szkodzi ich zdrowiu. Podobnie z jąkałami. Może to brak świadomości tego, że bezradne jąkanie naprawdę odbija się negatywnie na jakości ich życia (każdej sfery) i zdrowiu (w tym zdrowiu psychicznym).
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 100% [1 Głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Żadnych głosów]
Dobre Dobre 0% [Żadnych głosów]
Przeciętne Przeciętne 0% [Żadnych głosów]
Słabe Słabe 0% [Żadnych głosów]
Logowanie
> Nazwa Użytkownika

> Hasło

Zapamiętaj mnie
Zaloguj jako ukrytyRejestracja
Zapomniane hasło?
Ostatnie Komentarze
ofelka87
dnia 17-01-2018 18:53
To jak Demostenes funkcjonuje teraz, zależy przecież tylko od samych userów :D:D:D Jak piszesz ...
Przejdź do komentarza
slawek_w
dnia 24-10-2017 20:15
Po dłuższej przerwie zapraszam na kolejną wideokonferencję. Temat: co robimy aby ukrywać jąkanie. Pi...
Przejdź do komentarza
virino
dnia 02-10-2017 11:29
Przyznam, że z zaskoczeniem, skonstatowałam, że Demostenes był dla mnie bardzo inspirującym miejscem...
Przejdź do komentarza
Ralph
dnia 02-10-2017 08:18
Tylko nie wybieraj opcji "nigdy" ... czekamy na pozytywne wieści ;)
Przejdź do komentarza

> Więcej komentarzy <
Popularne artykuły w ostatnich 6 miesiącach
W oczekiwaniu na nową odsłonę strony...
Terapia poznawczo-behawioralna od ASRC – ...
Zaproszenie na warsztaty dla dorosłych osób jąk...

Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 2,594
Najnowszy Użytkownik: mattmd
Ostatnio na stronie
BlueDay04:11:15
bonio1234504:34:39
rob_jakala05:00:41
Marek10:18:28
Profesionalista13:39:30
Karol92419:44:46
lyric1 1 dzień
jimmy 2 dni
Bolo 2 dni
mattmd 2 dni
Rafal298 3 dni
wisn7 3 dni
Ralph 3 dni
Oraz 2 ukrytych