Strona główna · Forum · Wskazówki dla jąkających · Autoterapia jąkania · Jak pomóc osobie jąkającej? · FAQ
Kluby J
Czat
Czatuje: 0 użytkowników
Materiały archiwalne
Stutter Social – polska edycja?
Obrazek

Stutter Social – polska edycja?

„Stutter Social łączy ludzi jąkających się z wykorzystaniem Google+ Hangouts”. Taki opis można znaleźć na stronie internetowej organizacji. Można powiedzieć, że zajmują się po prostu organizowaniem i prowadzeniem spotkań online, w których uczestniczą osoby jąkające się. Z racji tego, że ostatnio po raz kolejny natknąłem się na tę inicjatywę, to chciałbym się dowiedzieć czy istnieje potrzeba zorganizowania polskiej edycji Stutter Social?

Hangouts to technologia wprowadzona przez Google, która umożliwia tworzenie wideo konferencji, w której może brać udział jednocześnie do dziesięciu osób. Jedynym wymaganiem jest posiadanie konta Google+. Jeśli chodzi o sprzęt, to może być to komputer wyposażony w kamerkę, mikrofon i przeglądarkę internetową. Przeglądarka Google Chrome ma już zintegrowaną obsługę Google+ Hangouts, natomiast w przypadku Firefoksa wystarczy doinstalować odpowiednią wtyczkę. Aplikacja jest także dostępną na urządzenia mobilne (Android, iOS), więc nie ma potrzeby używania nawet komputera.

Samo korzystanie z G+ Hangouts to też nic trudnego. Co prawda nigdy jeszcze tego nie robiłem, ale poszczególne osoby dołączają, używając udostępnionego adresu Hangouta. System jest oparty na zaproszeniach, więc tylko osoby zaproszone mogą brać udział. Dzięki temu zagwarantowane jest bezpieczeństwo i prywatność, co dla części osób może mieć decydujące znaczenie. Oczywiście korzystanie z takich spotkań jest darmowe.

Na stronie Stutter Social można nawet znaleźć nagrane rozmowy i przekonać się jak to wygląda. Przykładowe spotkanie: https://www.youtube.com/watch?v=pHYbuHXMgiE

Wracając do Stutter Social, to każde spotkanie ma gospodarza, który prowadzi i moderuje dyskusję. Organizacja została założona w 2011 r. i z tego, co widzę, obecnie organizują po trzy spotkania tygodniowo.

Jak widać idea jest prosta. Jest to nic innego jak internetowa grupa wsparcia/samopomocy, czyli taki Klub J online. Jak wiadomo, w całej Polsce istnieje tylko kilka aktywnych Klubów J i to tylko w największych miastach, dlatego zdecydowana większość osób nie ma zwyczajnie dostępu do takiej formy aktywności. Myślę, że takie spotkania online mogłyby zapełnić w jakimś stopniu tę lukę. Sam od dłuższego czasu staram się w miarę regularnie uczestniczyć w spotkaniach wrocławskiego Klubu J i wiem, że takie spotkania są ważnym czynnikiem postępu. Zresztą nie jest to tylko moje zdanie, ten obszar jest badany już od dłuższego czasu i okazuje się, że aktywności samopomocowe są kluczowe dla udanego radzenia sobie z jąkaniem. Stutter Social na swojej stronie powołuje się na badania Johna Tetnowskiego, który zajmuje się zagadnieniem korzyści płynących z takiej formy pracy nad jąkaniem.

Zarzucam takim tematem, a zainteresowani mogą się wypowiadać w komentarzach. Na razie jest to taki pomysł, bez szczegółów. Chociaż ewentualne dogadanie szczegółów będzie chyba najmniejszym problemem.

Linki uzupełniające:
www.stuttersocial.com
plus.google.com
plus.google.com/hangouts
Komentarze do artykułu: "Stutter Social – polska edycja?"
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
> Nazwa Użytkownika

> Hasło

Zapamiętaj mnie
Zaloguj jako ukrytyRejestracja
Zapomniane hasło?
Ostatnie Komentarze
slawek_w
dnia 03-07-2018 21:11
Spotkania w szerszym gronie - o tym porozmawiamy w czwartek (5 lipca) o 19:00 Zapraszam ;)
Przejdź do komentarza
slawek_w
dnia 20-06-2018 12:22
Jąkanie a szkoła - ten temat poruszymy w piątek (22. czerwca) o 19:30. Zapraszam po dość długiej ...
Przejdź do komentarza
ofelka87
dnia 17-01-2018 18:53
To jak Demostenes funkcjonuje teraz, zależy przecież tylko od samych userów :D:D:D Jak piszesz ...
Przejdź do komentarza
slawek_w
dnia 24-10-2017 20:15
Po dłuższej przerwie zapraszam na kolejną wideokonferencję. Temat: co robimy aby ukrywać jąkanie. Pi...
Przejdź do komentarza

> Więcej komentarzy <
Popularne artykuły w ostatnich 6 miesiącach
Zaproszenie na warsztaty dla młodzieży jąkające...

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 2,613
Najnowszy Użytkownik: ewelinka2002
Ostatnio na stronie
Karol924 1 dzień
monopix 1 dzień
Profesionalista 2 dni
ewerthon 2 dni
rob_jakala 3 dni
jimmy 4 dni
bonio12345 5 dni
Rafi24 6 dni
robert866 6 dni
Ewelina 1 tydzień
adam814 1 tydzień
ofelka87 1 tydzień
zumbi 1 tydzień
Charity 1 tydzień
Oraz 1 ukryty