Strona główna · Forum · Wskazówki dla jąkających · Autoterapia jąkania · Jak pomóc osobie jąkającej? · FAQ
Kluby J
Czat
Czatuje: 0 użytkowników
Materiały archiwalne
Kontakty z kobietami - czat z Marso!

Kontakty z kobietami - czat z Marso!


Zapraszamy do przeczytania relacji z czatu z mistrzem uwodzenia kobiet - Marso. Wiele osób jąkających ma kłopot w kontaktach z płcią piękną. Kilka miesięcy temu była okazja podpytać specjalistę: "jak to się robi".

 Marso - Ma 28 lat. Mieszka na Ślasku. Jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Ukończył studia na dwóch kierunkach: ETI (Inżynierskie) ZIP (magisterskie). Jako absolwent tych dwóch kierunków posiada wiedzę z zakresu pedagogiki, psychologii i socjologii, a także z zarządzania zasobami ludzkimi. Od kilku lat interesuje się psychologią. Uczestniczył w warsztatach autoprezentacji i emisji głosu a także w warsztatach leadership: Społeczne i kulturowe uwarunkowanie przywództwa. Od ponad roku jest ekspertem na czołowej stronie o tematyce podrywania kobiet. W temacie podrywania kobiet jest od kilku lat.

Na specjalne zaproszenie odwiedził nasz czat i odpowiedział na pytania dotyczące problemów z kobietami a także sposobów ich rozwiązania.


Jąkanie a podryw

<-Truskawkowy>Jak zarzucić przynętę na kobietę? w realu oczywiście. Jak przynętę ma zarzucic koleś, który wstydzi sie przedstawić i powiedzieć cokolwiek?
<Marso>Powinien zacząć od najprostszych rzeczy, przeważnie wszyscy trenerzy zaczynaja od podejść o godzinę. Chodzi o to, żeby przełamać barierę otwarcia.
Jeżeli ktoś jest bardzo nieśmiały i nigdy nie podchodził do kobiet, to może być to czasem granicą nie do pokonania. W takim wypadku najlepiej skorzystać z pomocy trenera. Jeżeli takiej osobie uda się przełamać nieśmiałość samemu, to na ogół stopniowo uczy się wszystkiego.

<-Kasia87> A jak taki facet boi się, że się wygłupi, że się ośmieszy?
Kasiu ryzyko wypadków drogowych jest większe od wyśmiania przez kobietę, a mimo to ludzie codziennie wsiadają do aut. Uważam, że jak kobieta ocenia faceta po pierwszym zdaniu (wyśmieje go) to nie jest warta następnych.

<-Truskawkowy> Jak my osoby jąkające mają sprawiać wrażenie pewnych siebie, choć jesteśmy nieśmiali?
Pewnych rzeczy nie da się zmienić, to że masz problemy z wymową wcale nie oznacza, że nie możesz być super facetem. Możesz mieć super poczucie humoru, możesz mieć hobby, możesz być wykształcony, możesz być spontaniczny i nieprzewidywalny.

<-Truskawkowy> Zacząć tłumaczyć, że mam wadę wymowy, czy wkręcać ją, że tak mnie onieśmieliła?
Truskawkowy powiem Ci tak. Gdybym ja miał wadę wymowy i podszedł do dziewczyny, i ona zareagowała by jakos źle, to powiedzialbym jej tak
: "powiedz mi, ilu tych idealnych facetów, których w około widzisz miało na tyle odwagi, żeby do Ciebie podejść na ulicy i powiedzieć dokladnie to co chcą"?
<-FDX> O to mi się podoba
Nie należy też przejmować się jakimś wyśmianiem. Jeżeli dziewczyna powie ci np.
"za wysokie progi kolego", to od razu wiadomo, że laska nie jest warta zachodu. Ale nigdy mi sie nie zdarzylo tego usłyszeć. Ludzie wymyślają różne historie, że dziewczyny wyśmiewają facetów którzy podchodzą, a tak naprawdę to takie historie tworzź ci, którzy boją sie podejść i nie chcą zeby inni byli szczęśliwi.


Podrywanie w praktyce

<-Merkury1> W takim razie gdzie szukać potencjalnych partnerek?
Potencjalne partnerki są wszędzie, możesz podejść do obcej kobiety gdzie chcesz. Najtrudniej jest na dyskotece, kobieta idaąc na dyskotekę wie, że będzie podrywana. Więc automatycznie włącza "tarczę": tzn. spławia każdego kto nie wyróżnia się z tłumu, np. "mam chłopaka". Na dyskotece przeważnie podchodzą pijani faceci, stawiają drinki, podchodzą od tyłu na parkiecie.
<-Merkury1> Tzn. jakbym zagadał na przystanku to mam większe szanse niż w klubie?
Tak, dlatego że rzadko faceci podrywają na ulicach.

Większość problemów facetów z kobietami wynika z błędnych przekonań, które są wpajane przez społeczeństwo. Np. błędnym przekonaniem jest to, że kobiety lecą na kasę.
<-FDX> Ale lubią ją.
Żadne pieniądze nie zastąpią Ci osobowości.
<-FDX> Wiadomo, ale jednak słyszy sie o np. galeriankach, czy one nie lecą na kasę?
Faceci z kasą to tylko pozorni mężczyźni. FDX, ale czy chciałbyś mieć dziewczynę galeriankę?
<-FDX> Jasne, że nie.
Ja mam na myśli podrywanie wartościowych kobiet. Ja np. gardze dziwkami. Ojciec zawsze mówił "ja z policją i z dziwkami to się nie zadaje".

<-Truskawkowy> Jak mam rozpoznać obcą osobę, że to wartościowa kobieta?
Truskawkowy kwalifikujesz ją. Kwalifikacja to sprawdzanie, czy dana kobieta posiada cechy, które Ci sie podobają. Np umie gotować, nie pali , jest spontaniczna, ma poczucie humoru itd. Zależy czego oczekujesz od kobiety.

Jeżeli Panowie chcecie mieć powodzenie u kobiet, musicie robić wszystko odwrotnie niż każdy przeciętny facet.
<-FDX> Co masz na myśli pisząc odwrotnie?
<-Merkury1> Czyli robić z siebie idiotę?
Cechy charakteru opisałem w artykule "Jak być mężczyzna, którego pragną kobiety". FDX, np. większość facetów stara się spełnić oczekiwania kobiety. To jest złe podejście.

Pozwólcie, że podam wam przykład jak być innym w klubie.
<-FDX> Dawaj.
Podchodzisz do dziewczyny w klubie i mówisz tekst: "spodobałaś mi sie i chciałbym cię poznać". Więc ona wtedy sobie myśli "kolejny facet który leci na mój wygląd". Wtedy ona mysli "o kolejny frajer, który chce mnie przelecieć" i rzuca Ci tekst, żeby Cię spławić np. "mam faceta". I teraz 99% facetów odchodzi.

Bo większość leci tylko na wygląd kobiet, co je denerwuje. Ale Wy możecie złamać jej myślenie i powiedzieć tak: "
słuchaj rozmawiamy dopiero od 30 sekund a Ty juz bierzesz mnie jako kandydata na Twojego kolejnego faceta? Nie wiem jakich do tej pory facetów spotkałaś ale dla mnie liczy się wnętrzę kobiety"


<-FDX> Jak można zacząć rozmowę z klasa i taktem, by zrobić wrażenie osoby o mocnej osobowości?
Możesz podejść i powiedzieć "spodobałaś mi się i chciałbym Cie poznać". Jesteś szczery, większość facetów nie stać na taki tekst, więc nie są pewni siebie.
<-kasia87> Marso .. myślisz, że to nie wystraszy kobiety?
Kasiu, testowałem takie teksty na wielu kobietach i nie widziałem strachu. Raczej zaskoczenie i to pozytywne.
<-FDX> Ale to brzmi nieco banalnie.
Brzmi banalnie, ale jest skuteczne. Banalne to są teksty typu "jestes piękna" albo "czy bolało jak spadłaś z nieba?"

<-FDX> O czym najcześciej rozmawiasz z kobietami?
Jak mnie kobieta pyta czym się zajmuję, to jej mówię, że jestem gołębiarzem i karmię gołębie w parku w Katowicach za 4 zł za godzine. Ona się śmieje i mówi "a tak poważnie?" A ja mówię, tak poważnie to mam 5 zł na h, ale nie chcę się chwlić. Poza tym, to rozmwiać o niej. O relacjach damsko-meskich. Jest taka fajna sztuczka, nazywa się słowa kluczowe. To kobieta prowadzi rozmowę a nawet o tym nie wie.
<-FDX> Jak to?
Np. pytasz kobietę czym się interesuje? Ona Ci odpowiada, że interesuje się np. muzyką, pozdróżami, filmem itd. Zobaczcie, że macie następne 3 tematy do rozmowy: film, muzyka i podróże. Więc możesz zadać pytanie, jakie filmy lubisz najbardziej? Ona: "horrory". Horror kojarzy się z adrenaliną, więc możesz kontynuować o filmach, albo zapytać co jeszcze wzbudza w niej adrenalinę oprócz filmów .

Hobby powinno być ciekawe. Rozbieranie komputerów nie podnieca kobiet. Nie wywołuje w nich emocji, chyba że gniew .
<-Kasia87> Znałam kiedyś faceta, który miał kompleks.. straszny kompleks, ale miał niesamowitą pasje - robił biżuterę, zajmował się snycerką, robił białą broń na zamówienia.
Hobby jest najbardziej ciekawe kiedy daje adrenalinę. Tak jak mówiłem, kiedy ktoś czymś wyróżnia się z tłumu wzbudza zainteresowanie.

<-Truskawkowy> Jeśli nie jest zainteresowana jak reaguje najczęściej?
Nie pyta o nic, odwraca głowę, patrzy na zegarek, ma głowę w dół, lub mówi że idzie do ubikacji i już nie wraca.

<-Kasia87> Marso, a chyba sztuką jest też to jak faceci potrafią odpychac kobiety. jak potrafią robić fatalne wrażenie. Moze podaj listę takich klasycznych błędów... czego facet robić nie powinien?
Próbują wkupić się w łaskę kobiety, np. stawiając drinka. Za wcześnie pokazują, że im zależy. Są przypadki, gdzie faceci wyznają milość na 2 randce. Próbują pokazać, jacy są super.
<-FDX> Słyszałem, że nie należy mówić o swoich sukcesach?
Tak właśnie FDX. Zachwalają się tym, kogo nie znają i co posiadają. Musisz być skromny, kobieta i tak wychwyci Twoje zalety. Ponadto nie należy rozmawiać na nudne tematu typu szkoła, praca, polityka. Nie pisać godzinami na gg.

<-Truskawkowy> A jeśli role się odwracają, czyli kobieta leci na mężczyznę to jak mamy się zachowywać? Od razu rzucać się w ramiona czy udawać niedostępnych?
Truskawkowy tak jak pisałem, kobiety lubią zdobywać. Jeżeli od razu rzucisz się jej w ramiona uzna, że byłeś łątwą zdobyczą i odejdzie. Dzięki za czat, pozdrawiam i życzę udanych "łowów"! ;)

Strona Marso: www.jakpoderwac.com

------------
Z kim chciał(a)byś czat? Zaproponuj osobę

Komentarze do artykułu: "Kontakty z kobietami - czat z Marso!"
Marek Dubois
avatar
Dodane dnia 11-08-2010 08:51 #1
W poniedziałek 16 sierpnia ten czat;)?
kasia87
avatar
Dodane dnia 11-08-2010 10:36 #2
Kobiety też maja wstęp na ten czat? ;) mam na mysli i homo i hetero
Parsi
avatar
Dodane dnia 11-08-2010 14:47 #3
Nie, kobiety będziemy banować B)
kasia87
avatar
Dodane dnia 11-08-2010 15:11 #4
a kobiety homo? :p
neokid
avatar
Dodane dnia 11-08-2010 19:04 #5
Ja pie%$#@ę... :lol:
waldi
avatar
Dodane dnia 11-08-2010 20:51 #6
dla kobiet to ja zrobię specjalne szkolenie !
Nagash
avatar
Dodane dnia 11-08-2010 21:28 #7
Przydałby się poradnik od kogoś kto się jąka. :]
Marso
avatar
Dodane dnia 13-08-2010 20:20 #8
Z tym "mistrz" to oczywiście Parsi przesadził. W społeczności PUA nie ma mistrzów, a ten, kto się nim określa na pewno nie zdobywa szacunku innych.
Nie mniej zapraszam wszystkich serdecznie na CZAT w poniedziałek. Pozdrawiam :)
pawel23
avatar
Dodane dnia 16-08-2010 10:34 #9
Kurde nie mogę być będzie artykuł z zapisem czatu jak to miało miejsce przy innych czatach ?. A tak nawiasem mówiąc z 4 dziewczynami się umówiłem i zrobiły mnie w trąbę nie byłem ani na jednej randce
waldi
avatar
Dodane dnia 17-08-2010 09:48 #10
No i jak zwykle, kobitki najwięcej gadały, czasami tylko dały dojść Marso do słowa
kasia87
avatar
Dodane dnia 17-08-2010 15:04 #11
ja gadałam? :p

tylko zadawalam pytania
waldi
avatar
Dodane dnia 18-08-2010 20:52 #12
To będzie gdzieś jakiś zapis tego czatu ? bo ja nie nadążałem czytać !
Parsi
avatar
Dodane dnia 20-08-2010 20:26 #13
Niestety zapisu nie będzie, gdyż nikt nie skopiował dyskusji. Szkoda...
kasia87
avatar
Dodane dnia 29-08-2010 14:57 #14
Waldi, może Ty zrobisz w koncu to szkolenie dla kobiet? ;)
waldi
avatar
Dodane dnia 29-08-2010 19:15 #15
Nie no, przecie żartowałem z tym szkoleniem, ja i podrywanie ... hehe
kasia87
avatar
Dodane dnia 29-08-2010 20:30 #16
;D hehe ;D no dobra, dobra
waldi
avatar
Dodane dnia 30-08-2010 22:10 #17
Faktem jest, że to co pisał Marso ma też zastosowanie w ogólnych kontaktach z kobietami. Nie zawsze celem jest uwiedzenie, czasami sprzedanie czegoś, albo załatwienie sprawy u pani w okienku. Zawsze stress jest podobny.
Parsi
avatar
Dodane dnia 09-12-2010 22:21 #18
Udało się wyszperać zapis z archiwum :)
pawel23
avatar
Dodane dnia 10-12-2010 11:40 #19
Nareszcie ze 3 miesiące na to czekałem
ewerthon
avatar
Dodane dnia 10-12-2010 12:10 #20
Ameryki to tutaj nie odkrył...
sinsx27
avatar
Dodane dnia 12-12-2010 14:52 #21
Dzięki za zapis czata, teraz mniej więcej wiem co robiłem źle jak byłem z dziewczyną (tzn. prawie wszystko źle). :o
antoni_s
avatar
Dodane dnia 13-12-2010 17:22 #22
Nika nie miał ja żadnych problemów (tego typu, jakim poświęcone jest to forum) z kobitami. A to być może dlatego, że nigdy mi na nich szczególnie nie zależało. Tak to już chyba w tym głupim życiu jest, że jak nam na czymś bardzo żależy, to zwykle nic w tego nie wychodzi.
Marek Dubois
avatar
Dodane dnia 31-12-2010 11:11 #23
Czy Marso ma zonę?
Marso
avatar
Dodane dnia 22-03-2011 23:21 #24
oczywiście że nie :)
SoQl
avatar
Dodane dnia 10-05-2011 11:45 #25
ewerthon (kibic Juve hehe to tak jak ja) zgadzam sie z Toba ,Marso sie nie jąka wiec nie wie jak to jest. Co z tego ze spotkam na przystanku fajna dziewczyne i bede wiedzial jak zagadac...gdy juz przyjdzie co do czego zlapie bloka ,a ona w tym czasie dawno odjedzie
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Logowanie
> Nazwa Użytkownika

> Hasło

Zapamiętaj mnie
Zaloguj jako ukrytyRejestracja
Zapomniane hasło?
Ostatnie Komentarze
slawek_w
dnia 05-11-2018 21:37
Jąkanie jako temat tabu - porozmawiamy o tym 13 listopada o 19:30. Zapraszam też na naszą stronę (w ...
Przejdź do komentarza
slawek_w
dnia 17-09-2018 16:26
Jak ludzie powinni reagować na zacięcia? - porozmawiamy o tym w czwartek, 20 września o 19:30. ...
Przejdź do komentarza
slawek_w
dnia 03-07-2018 21:11
Spotkania w szerszym gronie - o tym porozmawiamy w czwartek (5 lipca) o 19:00 Zapraszam ;)
Przejdź do komentarza
slawek_w
dnia 20-06-2018 12:22
Jąkanie a szkoła - ten temat poruszymy w piątek (22. czerwca) o 19:30. Zapraszam po dość długiej ...
Przejdź do komentarza

> Więcej komentarzy <
Popularne artykuły w ostatnich 6 miesiącach

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 2,621
Najnowszy Użytkownik: Bartekxa
Ostatnio na stronie
robert86612:07:11
Karol92423:33:18
Bartekxa 3 dni
ewelina21 4 dni
monopix 5 dni
hannah 6 dni
bigosik 6 dni
ofelka87 1 tydzień
mifune147 1 tydzień
Profesionalista 1 tydzień
Patison14 2 tygodnie
ddaniel68 2 tygodnie
Open 2 tygodnie
Oraz 2 ukrytych