"Globalna Terapia Jąkania" – Kto chce, ten może!

Obrazek>Globalna terapia jąkania / Comprehensive Stuttering Therapy/Globale Terapie des Stotterns
„Globalna terapia jąkania”- Kto chce, ten może!

Zapraszam do przeczytania zapowiadanego – drugiego odcinka tłumaczenia książki Phillipa J. Robertsa „Globale Terapie des Stotterns”

Dziś odcinek pt. „Kto chce, ten może!”.


Całkiem możliwe jest osiągniecie swojego celu, tzn. wyeliminowania jąkania z naszego życia przed zakończeniem wszystkich ćwiczeń. Tego życzę każdemu z całego serca, polecam jednak przerobienie ćwiczen do samego konca. Przezwyciężenie jąkania jest trudnym zadaniem, ale zatrzymać dobrą wymowę na stałe jest jeszcze trudniej. Nawrót złej wymowy jest zawsze możliwy, dlatego bardzo ważne jest to, aby stale stosować triki na uniknięcie przykrej niespodzianki, których się nauczymy.
Musimy mieć na uwadze, że jąkanie jest zjawiskiem złożonym i nie ma jednakowych dwóch przypadków. Owa technika powinna pomóc znacznej większości, jednak nie można zapewnić, że pomoże każdemu wyleczyć się całkowicie. Po dokładnym zrozumieniu całej teorii, którą postaram sie Wam tutaj przybliżyc, i rzetelnym przerobieniu wszystkich ćwiczeń, jest nieprawdopodobne aby nie nastąpiła znaczna poprawa. Jeżeli nie osiągniemy wymarzonego celu, nie można się poddawać w walce.

Kto rzeczywiscie chce zwyciężyć, a przynajmniej kontrolować swoje jąkanie, to z całą pewnością znajdzie środek. Będzie naturalnie potrzebował jeszcze więcej czasu i cierpliwości, ale w końcu zwycieży.

Życzę każdemu sukcesu w tej sprawie – „Kto chce, ten moze!”. Podzieliłem się z Wami krótkim opisem na temat tej ksiażki, w następnym odcinku pt. „Góra lodowa jąkania” przytoczę teorię naszej wady wymowy.

Zobacz: Spis odcinków

Skomentuj na forum: „Globalna Terapia Jakających się – Phillip Roberts”