"Potęga umysłu" – moja walka z jąkaniem

Obrazek>„Potęga umysłu” – moja walka z jąkaniem
„Potęga umysłu” – moja walka z jąkaniem

Zostałem poproszony o napisanie artykułu o prawach umysłu odnośnie jąkania. Nie opiszę tu całego systemu ponieważ sam nie jestem w tej dziedzinie ekspertem oraz jest to temat na bardzo długie pisanie. Przytoczę tu pokrótce urywek mojej osobistej historii.

Jąkam się odkąd pamiętam, pamiętam też że miałem w tym przerwę kilka lat gdy byłem w podstawówce. Od dziecka interesowałem się magią i duchowością ale nie szedłem w tym kierunku. Dopiero pół roku temu zacząłem się intensywnie zajmować rozwojem duchowym, dużo myśleć o życiu i ogólnie szukać odpowiedzi dlaczego coś jest takie jakie jest.

Przez ostatnie kilka miesięcy stosowałem różne metody konwencjonalne oraz poszukiwałem rozwiązania mojego problemu jakim jest jąkanie. Niedawno doszedłem do wniosku, że jąkanie jest spowodowane jakimś pierwotnym lękiem. Żyjemy w czasoprzestrzeni, czyli nasz świat jest pozornie ograniczony upływającym czasem jak i przestrzenią. Żyjemy też w świecie przyczynowo-skutkowym. Dlatego też przyczyną jąkania mogą być jakieś lęki prentalne czyli 'okołonarodzeniowe’. Najważniejsze jest jednak to, że zacząłem postrzegać jąkanie jako przyzwyczajenie. A jak wiadomo adeptom sztuki życia, przyzwyczajenia i nawyki można zmieniać.

Tylko jak zmienić nawyk jąkania się? Wielu z was może nigdy nie miało do czynienia z prawami umysłu. Polecam zatem poczytać o Hunie. Jest to pradawna nauka o uniwersalnych prawach wszechświata, która niczym się nieróżni od praw matematyki czy fizyki. Jedną z naszych najważniejszych zdolności jako naturalnych praw naszego umysłu jest umiejętność uczenia się i zapamiętywania dzięki temu pewne rzeczy wchodzą nam w nawyk.
Długo powtarzana rzecz staję się nawykiem takim jak np. jazda samochodem czy coś innego nad czym nie myślimy, a wykonujemy to automatycznie. I tego właśnie nie jesteśmy świadomi, jednak to się dzieję i coś lub ktoś steruję tym procesem. A steruję nim właśnie podświadomość, która nie tylko kontroluje nasze funkcje takie jak trawienie i oddychanie ale też jest siłą która urzeczywistni wszystko w cokolwiek uwierzymy. Należy tutaj pamiętać, by nie tworzyć czegoś co jest sprzeczne z naturą wszechświata. By nie tworzyć zła i rzeczy które mogą komukolwiek zaszkodzić.

Mam założenie, aby wpoić swojej podświadomości pozytywne zdania na temat mówienia, ponieważ to ona jest siła sprawczą. Wymyśliłem sobie następujące zdanie : „ Mówię płynnie i swobodnie, jestem pewny siebie„. By jednak tak się stało trzeba systematycznie powtarzać owe stwierdzenie by przekonać podświadomość. Oczywiście samo mówienie nie wystarczy.

Trzeba też zobrazować o co nam chodzi lub dać do zrozumienia podświadomości, że chcę takich właśnie skutków. Kiedyś pewien mężczyzna był nękany przez lęki spowodowane pracą, któregoś dnia zatrzymał się w lesie by zastosować ową metodę powtarzania dobroczynnych zdań i mówił sobie „jestem bezpieczny”. Za chwilę w jego pobliżu znalazło się około 5 radiowozów policyjnych, okazało się, że był tam prowadzony jakiś pościg. Jego podświadomość musiała kiedyś inaczej zinterpretować czym jest bezpieczeństwo.
Ta metoda to nic innego jak autosugestia czy afirmacja.

By przyspieszyć proces leczenia można stosować tez wizualizację. Czyli wyobrażać sobie w myśli sytuacje, które powodowały w nas lęk, sytuacje w których nie potrafiliśmy mówić czy tez takie w których chcemy się widzieć gdy mówimy płynnie. Ważne jest by przy takim wizualizowaniu odczuwać przyjemne emocje, podobne do tych które czuli byśmy gdybyśmy się NIE jąkali. Można np wizualizować taką samą sytuacje a przy tym odczuwać lęk. W takim przypadku efekt był by inny od zamierzonego. Dlatego ja często słucham sobie piosenek które mnie uspokajają które powodują we mnie poczucie wyższości.

Bardzo ważną rzeczą jest też nasz stan emocjonalny. Kiedy czujemy lęk to coś jest dla nas niemożliwe, czujemy że nie damy rady i tracimy zapał do walki, chęć do życia i do dalszego rozwoju. Lęk był kiedyś nazwany największym wrogiem człowieka. Przeciwieństwem tego stanu jest radość czyli ekspansja, euforia. Utrzymujmy ten stan jak najdłużej podsycajmy go a on będzie się w nas umacniał. Faktem jest, że umiejętność związana z czynnością którą się zajmujemy wzrasta w naszym otoczeniu i w nas samych. Zajmujemy się graniem w piłkę zatem ta umiejętność u nas wzrasta, to logiczne. Zapraszam wszystkich zainteresowanych na stronę www.huna.net.pl , jest to strona poświęcona rozwojowi umysłu. Znajduję się na niej dużo informacji i zasad które istniały już przed ukształtowaniem się życia na ziemi.

Istnieje jedna prosta zasada: Trening czyni mistrza, jest to pojęcie ogólne i odnosi się niemal do wszystkiego czy to chcemy dobrze boksować czy płynnie mówić. Osobiście stosuje metody o których pisałem powyżej od 3 dni. I bez żadnego owijania w bawełnę mogę powiedzieć że zacząłem więcej rozmawiać z koleżankami w klasie, ogólnie więcej się odzywać. Moi koledzy od „piwka” zauważyli, że jestem bardziej energiczny i rozmowny. Cały czas pracuję i zdarza się, że nachodzą mnie przykre emocje i stany, ale nie mogę się poddać. Najgorsze co można zrobić to właśnie się poddać. To jest największa klęska.

Trzeba wiele w sobie zmienić. Jąkanie to trudna przypadłość, która na przestrzeni lat wytworzyła zapewne w głowach ludzi jąkających się dużo blokad oraz opinii o sobie samym, o zachowaniu w trudnych sytuacjach. Za pomocą Huny można to wszystko zmienić jednak trzeba szukać rozwiązania i pracować nad sobą. Każdy problem można rozwiązać i każda tajemnicę można poznać. Odkryjmy potęgę drzemiącą w nas samych!

Dziękuję za uwagę 🙂


—–

Podziel się też swoją historią jąkania

Wyślij tekst poprzez formularz , lub anonimowo na naszą pocztę: demostenes.ubf.pl@o2.pl

Zapraszamy również na forum: Medytacja, huna, joga..