"Our Time Theatre"

Obrazek>Our Time Theatre, pomoc jąkającym na zachodzie
Our Time Theatre

Pomoc jąkającym w USA stoi na bardzo wysokim poziomie. „Our Time Theatre” jest to organizacja non-profit która ma za zadanie pomagać dzieciom i młodzieży z problemem jąkania. Bezpłatnie!Our Time Theatre” została założona przez Taro Alexandra, który w wieku 5 lat zaczął się jąkać i poznał na własnej skórze co to znaczy niepokój i izolacja spowodowana jąkaniem. Jako organizacja not-profit jest zależna od osób i instytucji, które pomagają jej działać. To ze względu na hojność firm, fundacji, agencji rządowych i osób prywatnych, programy mogą być prowadzone za darmo. Roczny budżet operacyjny wynosi około 400.000 dolarów a w organizacji pracuje charytatywnie ponad 50 wolontariuszy.Celem jest zapewnienie artystycznego schroniska dla ludzi młodych (w wieku 8-18), którzy się jąkają. Wolontariusze pracują bezpośrednio z młodzieżą, tworząc społeczność, która używa artystycznego wyrazu w budowaniu zaufania i samoakceptacji. Uczestnicy mogą przekształcić strach i wstyd związany z jąkaniem się w zaufanie i poczucie własnej wartości.

Dzieci uczą się podstaw aktorstwa, dramaturgii, śpiewu, pisania piosenek, gry na bębnach i tańca. Wszystko w celu pisania i odgrywania sztuk teatralnych tworzenia własnej muzyki. Przedstawienia są wystawiane w Nowym Jorku na Broadway-u i nie tylko. Tym samym młodzież udowadnia sobie i innym, że mimo jąkania mogą odnosić sukcesy.

Nowy program „Camp Our Time” spełnia funkcję nauczania rodzeństwa, rodziców i przyjaciół, którzy się nie jąkają, jak lepiej mogą wspierać ich krewnego lub znajomego, który się zacina.Ostatnio organizacja uhonorowała Howarda Binghama – światowej sławy fotografa, który nie pozwolił, by jąkanie się stanęło na drodze jego marzeniom i karierze. Był osobistym fotografem Muhammada Ali, a jego fotografie pojawiały się m.in. w Time’ie, Newsweeku oraz w magazynach Sports Illustrated, People, Life i Look.

——–

Zapraszamy także na forum: „Grupy wsparcia”