Wirtualne kluby J i projekt bajek o jąkaniu w wersji filmowej

ObrazekPoniżej znajdziecie krótkie informacje na temat dwóch nowych inicjatyw. Pierwsza z nich dotyczy wirtualnych klubów J na wzór „Stutter Social”, czyli wirtualnych spotkań osób jąkających się. Uwag! Kolejne spotkanie już 16.02.2017 (czwartek) od godz. 20:00. Druga inicjatywa to próba stworzenia bajek o jąkaniu czytanych przez samych jąkających.

Wirtualne kluby J

Najbliższy termin: informacja w jednym z ostatnich komentarzy na dole strony

Witam,
Chciałem zachęcić wszystkich do udziału w swego rodzaju nowej formie spotkań klubów J – wideokonferencjach na Skypie. Spotkania takie otwierają przed nami szereg możliwości jak np. dotarcie do osób z małych miejscowości. Można dzięki temu też łatwo poznawać klubowiczów z innych miast.

Wspólnie ze znajomymi odbyliśmy 5 takich wideokonferencji, wrażenia mamy pozytywne 😉

Jako, że są to dopiero początki to nie mamy ustalonych dni. Po prostu spotykamy się wieczorem gdy zgłoszą się chętne osoby. W przyszłości można ustalić stałe dni jak i tematykę poszczególnych spotkań.

Do udziału wymagane jest konto na Skypie (aby je założyć wystarczy adres e-mail), mikrofon oraz kamerka. Mnie można odnaleźć po mailu: slawomir.wiejas@o2.pl

Pomysł zasugerowano tutaj:
Stutter Social – polska edycja?

Przykład angielskiej wersji:
Stutter Social

Pozdrawiam
Sławomir Wiejas


Projekt bajek o jąkaniu w wersji filmowej

Witajcie 🙂
W ubiegłym roku z okazji światowego dnia świadomości jąkania założyliśmy kanał „z zacięciem” na YouTubie. W ramach tego właśnie kanału zaczęliśmy tworzyć kolejne filmiki. Obecnie pracujemy nad serią bajek o jąkaniu czytanych przez osoby jąkające się. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do projektu wystarczy wysłać do mnie maila lub skontaktować się przez Facebooka.

Potrzebujemy:
– piszących bajki
– czytających bajki
– montujących bajki
– filmiki/fotografie (które będzie można wykorzystać jako tło pod czytaną bajkę)

Można wybrać sobie jedną czynność, kilka lub wszystkie 🙂

Bajki będą miały na celu opowiedzieć o problemach związanych z jąkaniem w sposób prosty i dostępny dla każdego.

Zapraszam wszystkich jąkających się do współpracy. Jest to dla każdego z nas okazja do pracy nad sobą i doskonalenia swoich umiejętności jak również okazja do przekazania światu z jakimi trudnościami borykamy się na co dzień.

Pozdrawiam
Mój mail:
paulinamichalska88@gmail.com