22.10.202 ISAD 2022 na UŚ – zapraszamy!

Szanowni Państwo,

po raz kolejny na Uniwersytecie Śląskim będziemy obchodzić ISAD – Międzynarodowy Dzień Świadomości Jąkania. Tegoroczny slogan ISAD brzmi: Być widzianym, być słyszanym – reprezentacja i normalizacja jąkania w głównym nurcie.

Wszystkich zainteresowanych tematyką jąkania serdecznie zapraszamy w dniu 22 października 2022 roku do udziału w seminarium, które odbędzie się na Wydziale Humanistycznym UŚ w Katowicach. Szczegółowy program znajduje się w załączeniu (udział w spotkaniu jest bezpłatny, wszyscy uczestnicy spotkania otrzymają zaświadczenia uczestnictwa).

Podczas tego spotkania odbędzie się polska premiera wyjątkowego spektaklu teatralnego: „Unspoken – Niewypowiedziane. Sztuka o człowieku i jego jąkaniu”. W czasie naszego seminarium będzie miał miejsce pokaz zapisu filmowego tego spektaklu (z dodanymi polskimi napisami). Będzie również możliwość wysłuchania wywiadu z reżyserką sztuki dr Trudy Stewart, który przeprowadzi mgr Justyna Wawrzyniuk (tłumaczka sztuki).

Więcej informacji na temat tego wyjątkowego artystycznego przedsięwzięcia znajdą Państwo w artykule autorstwa Trudy Stewart „Eksperyment społeczny Unspoken – wykorzystanie sztuki teatralnej w celu zmiany postaw wobec jąkania”:

https://www.logolab.edu.pl/wp-content/uploads/2021/02/zaburzenia_plynnosci_mowy_tom_2.pdf

W imieniu wszystkich Organizatorów serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tym wydarzeniu (prosimy o przekazanie tej informacji osobom, które mogą być potencjalnie zainteresowane).

Pozostając z nadzieją na spotkanie w Katowicach, łączę serdeczne pozdrowienia i wyrazy szacunku,

Katarzyna Węsierska

-- 
dr hab. Katarzyna Węsierska, prof. UŚ 
+48 604 776 149 
katarzyna.wesierska@us.edu.pl
ORCID: 0000-0001-6378-9350
Google Scholar: https://scholar.google.com/citations?hl=pl&user=6ZuqdxsAAAAJ
Research Gate: https://www.researchgate.net/profile/Katarzyna-Wesierska

UoS (Poland) associate professor | European Fluency Specialist (EFS) & ECSF Staff member | ICA Secretary 

University of Silesia, Poland | Fundacja Centrum Logopedyczne | EFS & European Clinical Specialization in Fluency | International Cluttering Association
www.us.edu.pl  www.fcl.org.pl  www.europeanfluencyspecialists.eu  www.ecsf.eu    www.icacluttering.com