Program terapeutyczny dla dorosłych

Fundacja FROGOS zaprasza wszystkich zainteresowanych na program terapeutyczny dla dorosłych osób (16+) z jąkaniem. Celem programu (opartego na pracy warsztatowej) jest poznanie i nabycie praktycznych umiejętności oraz technik związanych z modyfikacją niepłynności.

Zajęcia będą prowadzone przez logopedę Arkadiusza Ceglarskiego w nurcie terapii Charlesa Van Ripera oraz autoterapii Malcolma Frasera. Warsztaty mają na celu modyfikację jąkania a także są wzbogacone o elementy coachingu.

Program terapeutyczny, realizowany w formie hybrydowej, będzie obejmował:

  1. Warsztaty stacjonarne grupowe, weekendowe – 2 dni we Wrocławiu
  2. 6 spotkań pogłębiających (1,5 godzin) on-line (grupowych oraz indywidualnych)
  3. 1-dniowe spotkanie stacjonarne we Wrocławiu – kończące program, będące podsumowaniem pracy i służące zdefiniowaniu dalszych kroków

Łączny czas zajęć grupowych i indywidualnych dla każdego uczestnika będzie wynosił co najmniej 30 h (w tym przerwy w blokach zajęciowych)

Celem programu jest nabycie przez uczestników praktycznej wiedzy dotyczącej technik modyfikacji jąkania oraz technik oddechowych, zwiększenie pewności siebie w trudnych sytuacjach komunikacyjnych a także identyfikacja i zmiana schematów myślenia, co w konsekwencji doprowadzi do usprawnienia komunikacji w wielu obszarach.

Termin spotkania weekendowego zostanie ustalony  po przesłaniu deklaracji uczestnictwa (wstępnie styczeń 2024). Spotkania on-line będą się odbywać w dni robocze, w godzinach wieczornych.

Koszt uczestniczenia w programie terapeutycznym: 1.100 PLN (obejmuje udział w warsztatach stacjonarnych, materiały, kawę i herbatę podczas przerw oraz udział w spotkaniach on-line). Koszt zakwaterowania i dojazdu pokrywane są przez uczestników. Organizatorzy mogą pomóc – na życzenie uczestnika – w zakwaterowaniu w pobliżu miejsca odbywania się zajęć stacjonarnych.

Zgłoszenie – ankieta kwalifikacyjna.   (https://forms.gle/wfhQV8UaSngH655u5)